ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Czekając na pomniki gwiazd disco polo

Czekając na pomniki gwiazd disco polo

20.05.2017, godz. 02:00
Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk foto: Super Express

Disco polo zyskało w Polsce taką popularność, że zasługuje na pomnik. Ale zanim ktoś zdecyduje się na jego postawienie, możecie już niedługo wziąć udział w naszej zabawie i wybrać najważniejszych wykonawców i osobowości związane z tą muzką. Uwaga! W poniedziałek startujemy z naszym wielkim jubileuszowym plebiscytem!

Barta Padyasek z D-Bomb zrobił niegdyś sporo zamieszania, umieszczając zdjęcie z pomnikiem Zenka Martyniuka. Okazało się, iż to tylko żart. Był to znany piosenkarz holenderski bardzo podobny do Polaka, a pomnik stoi w Amsterdamie. Na razie sprawa pomnika jest otwarta. Przeprowadziliśmy w tej sprawie małe śledztwo.

Król disco polo Zenek Martyniuk z zespołu Akcent doczekał się na razie swojego muralu. Artysta zerka z biurowca przy ul. Zwycięstwa w Białymstoku. Miejsce nie jest przypadkowe. Budynek stoi tuż obok kultowego targowiska, na którym w latach 90. kwitł handel kasetami z muzyką disco polo.

Okazuje się, że projekt podzielił mieszkańców Białegostoku. Pomysłem na pewno nie są zachwycone władze lokalne. - Jest to dla mnie dziwne - mówi pani Grażyna Dworakowska, dyrektor Ośrodka Kultury w Białymstoku. - Mamy bardzo wiele osób zasłużonych dla miasta, które warto upamiętnić. Nie jestem pewna, czy piosenkarz disco polo jest osobą, którą należy wynieść na ściany przestrzeni miejskiej. - dodaje.

Na razie nie zanosi się na pomnik disco polo w Białymstoku. Nie oznacza to, że inne miasta nie mogą uczcić tego jakże popularnego gatunku. Pozostaje czekać na odważnych.

Zobacz: Piwo, disco polo i Zenek Martyniuk. Tak Kamil Glik świętuje mistrzostwo! [WIDEO]

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: