ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Dereszowska nie wierzy w Boga, ale ochrzci swoją 8-letnią córkę! "To była jej decyzja"

Dereszowska nie wierzy w Boga, ale ochrzci swoją 8-letnią córkę! "To była jej decyzja"

13.09.2016, godz. 12:11
Anna Dereszowska
foto: AKPA

Anna Dereszowska nie wyznaje tradycyjnych wartości. Rozwiodła się, a z obecnym partnerem żyje bez ślubu. Jest również ateistką i z tego powodu nie ochrzciła swojej córki Lenki. Jednak dziewczynka postanowiła przyjąć sakrament.

- Jestem ateistką, ale to nie oznacza, że czczę diabła - powiedział przed laty w jednym z wywiadów Anna Dereszowska. W rozmowie z "Twoim stylem" wyznała, że pochodzi z dość konserwatywnej śląskiej rodziny. Jak wspomina aktorka, babcia, która zajmowała się nią po śmierci mamy, często ją karciła. - Uważała na przykład, że chłopcom należą się większe porcje, więc brat i kuzyni dostawali na obiad dwa razy tyle co ja - wyznaje aktorka. Jako dziecko lubiła "chłopięce" zabawy, ale babcia ciągle krzyczała, że "To nie wypada".

W dorosłym życiu artystka postawiła na otwartość na inność. Jako ateistka, nie ochrzciła swojej córki Lenki. Dziewczynka postanowiła jednak przyjąć sakrament, a jej mama to uszanowała. - Niebawem będziemy chrzcili Lenę. Ma 8 lat i sama podjęła taką decyzję. Nie chcieliśmy wybierać za nią - mówi aktorka. Dereszowska docenia postawę księży, którzy nie mają nic przeciwko. - Nie rzucają nam kłód pod nogi, nie wymagają ślubu, tylko się cieszą, że jest młoda dziewczynka, która chce należeć do Kościoła, choć jej mama jest z nim na bakier - tłumaczy aktorka.

Zobacz: Rozenek SZCZERZE o swoim in vitro. Skrytykowała metodę Kożuchowskiej!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: