ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Eurowizja dla Dzieci 2016 - Polska weźmie udział! TVP chce wysłać reprezentanta

Eurowizja dla Dzieci 2016 - Polska weźmie udział! TVP chce wysłać reprezentanta

27.07.2016, godz. 14:01
Eurowizja dla dzieci
foto: materiały prasowe

Polska weźmie udział w Eurowizji dla Dzieci 2016. TVP wybierze reprezentanta Polski podczas krajowych eliminacji, które odbędą się na początku października bieżącego roku.

Eurowizja dla Dzieci 2016 z udziałem Polski! W tym roku TVP postanowiła zgłosić własnego kandydata na 14. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się 20 listopada 2016 roku w Vallettcie na Malcie. Reprezentant naszego kraju zostanie wybrany w czasie eliminacji, które odbędą się w październiku. Konkurs przeznaczony jest dla młodych wykonawców w wieku od 10 do 15 lat. Zasady uczestnictwa są podobne do konkursu Eurowizji dla dorosłych. Na scenie zaprezentują się wokaliści z poszczególnych państw, a zwycięzca zostanie wybrany w głosowaniu widzów oraz komisji sędziowskiej. Zwycięski kraj przygotuje koncert w kolejnym roku.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowany jest od 2003 roku. Polska brała udział w widowisku dwukrotnie - w 2003 i 2004 roku, ale za każdym razem nasi uczestnicy zajmowali ostatnie miejsce. Ze względu na słabe wyniki, TVP wycofała się z konkursu w kolejnych latach.

ZOBACZ: Działacz PiS o Szpaku: To sukces Polski czy SZATANA?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: