ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Ewa Minge otwiera kolejny Dom Życia!

Ewa Minge otwiera kolejny Dom Życia!

03.11.2016, godz. 10:42
Ewa Minge
foto: AKPA

Wspaniała inicjatywa fundacji Ewy Minge "Black Butterfies". Po sukcesie Domu Życie w Zielonej Górze projektantka planuje rozpocząć podobną inicjatywę w Żarach. Ale na tym nie koniec, inne miasta też chcą mieć u siebie takie obiekty.

Po sukcesie Domu Życie w Zielonej Górze Ewa Minge planuje rozpocząć podobną inicjatywę w innych miastach. W rozmowie z Pauliną Koziejowską projektantka wyznała, że w Żarach powstanie kolejny taki obiekt. Obecnie jej fundacja jest na ukończeniu umowy z miastem z województwa lubuskiego. To właśnie tu powstanie kolejny Dom Życie. Okazuje się, że inne miasta również chciałyby mieć u siebie takie obiekty. Minge wyznaje, że jej fundacja powiększa się z tygodnia na tydzień, a efekty pracy motywują ją do kolejnych inicjatyw.

- Uważamy, że jest to rodzaj franczyzy społecznej. Broń Boże nie chcemy za to żadnych pieniędzy. Jesteśmy w stanie przekazać model, który wypracowaliśmy. Co chwila pojawia się u nas coś nowego. Ostatnio pojawiła się u nas fantastyczna prawniczka, która specjalizuje się w prawie medycznym. Dom Życie tętni życiem. Kilku z naszych podopiecznych przeszło metamorfozę. Pojawiła się również komnata fotograficzna - opowiedziała o swoim projekcie Ewa Minge.

Projektantka dodała, że jej fundacja nie tylko pomaga chorym, ale także ich rodzinom. Gdy ktoś z bliskich odchodzi, wtedy trzeba pomóc dzieciom, siostrom, babciom którzy zostają. Trzeba dać im siłę do dalszego życia.

Miejmy nadzieję, że takich Domów powstanie coraz więcej.

Zobacz: Azja Ekspress - dramat na planie programu! Renatę Kaczoruk potrącił motocykl, Weronikę Budziło molestował kierowca!

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: