ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Festiwal w Ostródzie 2017: Zenek Martyniuk o muzycznych inspiracjach

Festiwal w Ostródzie 2017: Zenek Martyniuk o muzycznych inspiracjach

28.07.2017, godz. 13:17
Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk foto:

Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie startuje 28 lipca 2017 roku. Jest to jeden z najpopularniejszych festiwali muzyki disco polo, który w tym roku będzie zorganizowany już po raz 22. Jedą z gwiazd będzie król gatunku - Zenek Martyniuk. Tuż przed rozpoczęciem Festiwalu w Ostródzie przypominamy, skąd Zenek czerpał inspiracje muzyczne.

W piątek 28 lipca 2017 roku startuje Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Jest to święto wszystkich fanów disco polo. Na scenie tegorocznej edycji wystąpi 200 artystów. Wśród nich ci najwięksi tj. Akcent, Boys, Classic, After Party, Czadoman, Etna czy MiG. Występy legend disco polo zostały zaplanowane na pierwszy dzień festiwalu. To właśnie 28 lipca na scenie wystąpi Zenek Martyniuk. W Czerwonych Koszarach z pewnością usłyszymy więc takie hity jak "Przez twe oczy zielone" czy "Pragnienie miłości".

Zenek Martyniuk - inspiracje muzyczne

Przy okazji dzisiejszego występu Zenka Martyniuka na Festiwalu w Ostródzie przypominamy, jak wyglądały początki jego kariery. Skąd Zenek czerpał inspiracje muzyczne? Tego dowiemy się z wydaniej niedawno biografii artysty - "Życie to są chwile", autorstwa Martyny Rokity. Okazuje się, że Zenka fascynowały ulubione przeboje jego rodziców i dziadków. I tak dorastał podśpiewując piosenki Anny German, Anny Jantar, Haliny Frąckowiak, Zdzisławy Sośnickiej czy Ireny Jarockiej.

- Stawałem na krześle pod aparatem telefonicznym i śpiewałem m.in. "Balladę o Suliko", "Tańczące Eurydyki", "Za każdy uśmiech Twój" - wylicza Zenek w książce "Życie to są chwile".

ZOBACZ: Biografia Martyniuka dwa razy dziennie na antenie Polskiego Radia!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: