ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Figurski: "Zawsze bałem się wylewu. Mój ojciec zmarł na wylew"

Figurski: "Zawsze bałem się wylewu. Mój ojciec zmarł na wylew"

27.07.2016, godz. 08:33
Michał Figurski
foto: © AKPA

Michał Figurski po wylewie zdecydował się na udział sesji zdjęciowej dla magazynu "Viva". Przy okazji opowiedział o swojej chorobie. Dziennikarz zdradził przed kamerą, że zawsze udawał zdrowego i nie przyznawał się do cukrzycy. Jednocześnie wyznał, że zawsze bał się wylewu, gdyż właśnie przez wylew zmarł jego ojciec

Michał Figurski musiał doznać wylewu, aby zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo poważna jest jego choroba. Dziennikarz od lat chorował na cukrzycę, wiedział o tym, ale ignorował swój stan. W filmie promującym wywiad dla "Vivy" (wydanie z 28 lipca 2016 roku), przyznał się do tego, że wstydził się cukrzycy. Figurski wypierał tę informację. Jednocześnie bał się tego, że umrze jak własny ojciec.

- Zawsze się bałem wylewu, bo mój ojciec zmarł na wylew i widziałem w jakim był stanie. Znałem go bardzo dobrze i widziałem, kiedy nie jest sobą, czułem z nim ten ból i przerażenie. Teraz spotkało to mnie. Nie opiszą tego żadne słowa. Na początku nie myślisz, że będzie dobrze. Nie ma pozytywnego myślenia, uważasz, że będzie tylko gorzej. Najtrudniejsze w tej chorobie? Nie ma na nią lekarstwa. Biorę udział w sesji dla Vivy!, bo postanowiłem przestać się wstydzić cukrzycy. Wiele osób mi gratuluje, uważa, że jestem bohaterem. Nie jestem żadnym kozakiem, tylko kolejnym Kowalskim, który musi sobie z tym poradzić - wyznaje dziennikarz w materiale filmowym  nagranym dla portalu viva.pl.

Michał Figurski wylewu doznał we wrześniu 2015 roku. Konieczna była skomplikowana operacja. Lekarze przygotowywali rodzinę dziennikarza na najgorsze. Na szczęście po kilku tygodniach Figurski wybudził się ze śpiączki. Wtedy zaczęła się powolna i żmudna rehabilitacja, której poddaje się do tej pory. Mimo tego, że nie wrócił jeszcze do 100-procentowej sprawności fizycznej, to niedługo wraca do pracy. Sam w wielu wywiadach podkreśla, że wylew zmienił jego życie.

ZOBACZ: Michał Figurski: "Proponuję oddzielić wielkim murem Śródmieście od Pragi. Co się będzie plebs po Centrum pałętał?"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: