ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Górniak zdradza: Allanek pójdzie w końcu do komunii

Górniak zdradza: Allanek pójdzie w końcu do komunii

19.05.2017, godz. 05:00
Allanek pójdzie do komunii
foto:

Dzieci kończące osiem lat zazwyczaj przystępują do Komunii Świętej. Pięć lat temu Edyta Górniak (44 l.) postanowiła, że jej ośmioletni wówczas syn nie przyjmie sakramentu, bo nie jest na to gotowy. - Zapytałam Allan wtedy, czy wie, co znaczy Komunia Święta. Powiedział mi, że jest msza, a potem dostaje się zegarek lub rower. Dopiero teraz jest gotowy. To dla mnie wielka radość - mówi nam Edyta.

Przez kilka lat fascynowała się filozofią buddyjską, ale dziś, mocno jak nigdy wcześniej, czuje się związana z Bogiem i wiarą katolicką. Po przeprowadzce do Los Angeles zapisała syna do katolickiej szkoły. To pomogło Allanowi (13 l.) podjąć decyzję o przystąpieniu do Komunii Świętej. Edyta od początku chciała, by była to świadoma decyzja jej dziecka.

- Moim zdaniem w życiu bardzo ważne jest, by wszystko robić ze zrozumieniem tego, co się robi w danym momencie. Mój syn, kiedy wszystkie dzieci miały komunię, nie miał świadomości, a taki moment zasługuje na najwyższe zrozumienie i odczuwanie tego sakramentu - opowiedziała Edyta naszemu dziennikarzowi, który odwiedził ją w Los Angeles. - Teraz dopiero Allan stał się gotowy. Wspólnie z mamą chrzestną Allana jesteśmy już po rozmowach z księdzem, bo chcę, żeby uroczystość odbyła się w Polsce - zdradza piosenkarka.

Najbardziej cieszy ją, że syn sam zrozumiał, jak ważna jest dla niego wiara.

- Myślę, że jego gotowość jest w dużym stopniu wynikiem nienachalnych rozmów o miłości Jezusa do nas, ludzi. Także tego, że najbliższa rodzina Allana jest katolicka a jednocześnie szkoła, do której uczęszcza, poszerzyła jego wiedzę, a tym samym rozumienie. Swoją gotowość na Komunię potwierdził podczas kilku mszy w czasie Świąt Wielkanocnych - opowiada gwiazda.

Zobacz także: Mariusz Max Kolonko krytycznie o wieku żony Macrona. A fani wytykają mu związek z Rosati

Źródło: ESKA TV
autor: Adrian Nychnerewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: