ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Gwiazda "Lśnienia" ma poważne problemy psychiczne! To przez udział w filmie?

Gwiazda "Lśnienia" ma poważne problemy psychiczne! To przez udział w filmie?

22.11.2016, godz. 12:15

Jeden z najstraszniejszych filmów w historii kina doprowadził jego gwiazdę do choroby psychicznej? Takie głosy pojawiają się po emisji odcinka popularnego programu, w którym wystąpiła Shelley Duvall. Zachowanie aktorki nie pozostawiało wątpliwości, że jest chora psychicznie.

Nie wiele osób kojarzy tę aktorkę z imienia i nazwiska. Zagrała w wielu słynnych filmach - „Annie Hall” Woody'ego Allena w „Trzech kobietach” Roberta Altmana w „Bandytach czasu” Terry'ego Gilliama, ale Shelley Duvall najbardziej znana jest z roli Wendy Torrance z "Lśnienia" Stanleya Kubricka. Duvall wcieliła się w rolę żony głównego bohatera, granego przez Jacka Nicholsona. Inną większą rolą zbłysnęła w filmie "Popeye" u boku Robina Williamsa. Nie gra jednak od 2002 roku.

Ostatnio została zaproszona do amerykańskiego talk-show Dr. Phill. Tytułowy lekarz jest psychologiem, który prowadzi rozmowy ze swoimi pacjentami na oczach milionów widzów. Duvall była jego gościem i opowiedziała o swoich problemach. Aktorka wyznała, że nęka ją tajemniczy mężczyzna, który chce zająć jej miejsce. O fikcyjnych  postaciach, takich jak szeryf z Nottingham, opowiadała tak, jakby był prawdziwimi osobami. Zresztą na końcu obwiniła tego bohatera filmu o wszystkie swoje problemy.  Mówiła też, że według niej Robin Williams żyje, ale zmienia kształty. Aktorka powiedziała, że widuje aktora. Twierdziła też, że szerszenie wbijają się w jej rdzeń kręgowy, a wewnątrz ciała ma urządzenia elektryczne. Zgodziła sie pójść do lekarza, ale zastrzegała, że jej problem dotyczy jedynie aspektu fizycznego, nie psychicznego.

- Obiecasz mi, że mnie nie zabiją? - zapytała Phila o lekarzy, pod których opieką miała się znaleźć. - Bo nie chcę zostać powieszona, albo uduszona poduszką - mówiła. Zagroziła, że jeśli Phil ją oszukał, zmieni się w Człowieka Słonia i go dopadnie. W końcu Dr. Phill po nagraniu odcinka zabrał Duvall do jednego z ośrodków psychiatrycznych, ale aktorka nie chciała przyjąć żadnych leków, ani podpisać oświadczenia, że zostaje w placówce. Po 3 dniach została odwieziona do domu.

Istnieje teoria, że za zły stan psychiczny Duvall odpowiada Stanley Kubrick. Reżyser chciał bowiem, by postać żony głównego bohatera była jak najbardziej przekonywująca. Scena, w której widzimy jak Wendy broni się przed swoim mężem kijem bejsbolowym, była powtarzana 127 razy. Dodatkowo reżyser wraz z Jackiem Nicholsonem straszyli ją, by lepiej wypadła przed kamerami.

Po emisji programu do Dr. Phila napisała zaniepokojona córka Stanleya Kubricka, Vivien. - Zapraszasz do swojego programu Shelley Duvall, podczas gdy ona znajduje się w opłakanym stanie zdrowia psychicznego. Niezaprzeczalnie jest to czystą formą wykorzystania kogoś w celu rozrywki - to przerażająco okrutne - czytamy an Twitterze. - Shelley Duvall była gwiazdą filmową... godność, jedyna rzecz, która ma ta biedna istota jest jej odmówiona poprzez to, że pokazujesz ją w ten sposób. Jestem odrzucona w pełnym obrzydzeniu. Mam nadzieję, że inni dołączą do mojego bojkotu twojej pozbawionej serca formy rozrywki, bo to nie ma niczego wspólnego z leczeniem - napisała Kubrick. Do bojkotu przyłączyło się wiele gwiazd Hollywood.

 

 

Vivien Kubrick postanowiła realnie pomóc dawnej gwieździe. Założyła fundusz, na który zbiera pieniądze na leczenie Selley Duvall. Zebrała już 22 tysiące dolarów. Cel to 100 tysięcy. Strona funduszu znajduje się pod TYM linkiem.

Co sądzicie o tej sprawie?

Zobacz: Kanye West trafił na obserwację psychiatryczną! Raper został zakuty w kajdanki!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: