ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Gwiazdy, które wspierają Czarny Protest: "Moje ciało jest moim ciałem!"

Gwiazdy, które wspierają Czarny Protest: "Moje ciało jest moim ciałem!"

29.09.2016, godz. 12:38
Źródło: Paulina Koziejowska

Czarny protest to sprzeciw kobiet wobec radykalizacji ustawy aborcyjnej. Tysiące pań z całej Polski postanowiło walczyć o swoje prawa, które rząd zamierza im odebrać. Do akcji włączyły się również gwiazdy. Kto popiera Czarny Protest? Sprawdź!

Paulina Koziejowska z tv.se.pl postanowiła zapytać gwiazdy czy przyłączają się do Czarnego protestu oraz czy wezmą udział w strajku kobiet. Okazuje się, że wśród przedstawicieli show-biznesu jest wiele osób przeciwnym pomysłom nowego rządu. - Kobiety powinny walczyć o swoje prawa bardzo głośno. Ja jestem całym sercem za kobietami - powiedziała nam Paulina Sykut-Jeżyna.

Macadamian Girl też rozumie ideę Czarnego protestu i zamierza wesprzeć walczące panie. Nie będzie jednak korzystać z okazji do lansu. Chce jedynie solidaryzować się z kobietami, biorącymi udział w akcji. - To są takie sprawy, z których nie warto robić modowej szopki. Oczywiście planuje wesprzeć postem na social mediach Czarny protest - powiedziała blogerka.

Zobacz: Ogólnopolski strajk kobiet - Krystyna Janda zgłasza swój udział

Rafał Maślak również popiera akcję organizowaną przez zdenerwowane kobiety. Nowy rząd jemu samemu również napsuł krwi. - W ciągu ostatnich miesięcy dużo absurdalnych decyzji padło w rządzie - wyznał Maślak. Innym mężczyzną popierającym Czarny protest jest Tomasz Jacyków. - Ponieważ jestem gejem koło 50-tki, staram się w ogóle nie zabierać głosu w sprawach macierzyństwa - powiedział stylista. - Natomiast oburza mnie gwałcenie praw człowieka na każdym kroku - powiedział Jacyków.

- Jestem za wolnością człowieka, czy to kobiet czy mężczyzn - powiedziała Patricia Kazadi. - Nie rozumiem dlaczego rząd miałby kontrolować ciała innych ludzi - zastanawia się wokalistka. Podobne zdanie ma Barbara Kurdej-Szatan. - Wspieram kobiety i będę walczyć razem z nimi -przyznała aktorka. - Uważam, że moje ciało jest moim ciałem, moje decyzje są moimi decyzjami. Jeżeli kobieta ma zagrożone życie powinna sama decydować o tym, czy umrzeć, czy nie - dodała.

A wy co sądzicie o akcji Czarny protest? Weźmiecie udział w poniedziałkowym strajku kobiet?

Zobacz: Wellman gotowa na strajk kobiet: "Grupa podstarzałych oszołomów nie może decydować za nas" [WIDEO]

 


 


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: