ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo

Michał Żebrowski

Michał Żebrowski, aktor, dyrektor naczelny Teatru 6. piętro, "filmowy amant"
promyk16

Zarówno przez publiczność jak i krytyków uznany za jednego z najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich aktorów. W wolnych chwilach uprawia boks i spedza czas z rodziną; żoną Aleksandrą i dwójką synów, Franciszkiem i Henrykiem.

Biografia:

W 1995r ukończył PWST w Warszawie. Pierwszy raz przed kamerą stanał już na trzecim roku studiów grając role w filmie "Samowolka" Feliksa Falka. Na deskach teatru zadebiutował w 1994r w sztuce Johna Osborne'a "Miłość i gniew" w Teatrze Powszechnym, z którym współpracował potem około 2 lat. Szarmancka twarz Żebrowskiego na dużym ekranie pojawiła się pierwszy raz w filmie "Poznań '56" w 1996r, jednak najwiekszą sławę i rozgłos przyniosły mu dwie role w produkcjach znanych reżyserów. Były to postać Jana Skrzetuskiego w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana oraz odegranie tytułowego bohatera w ekranizacji poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz"  Andrzeja wajdy. Aktor pałał sie także poezja śpiewaną wydał trzy płyty: "Zakochany Pan Tadeusz", "Lubię, kiedy kobieta", "Poczytaj mi Tato" (czytana klasyka polskiej poezji dla dzieci) .

Inne znane role:"Sława i chwała", "Na dobre i na złe", "Pianista", "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem", "Pręgi", "Kto nigdy nie żył...", "Rok 1612 ", "Janosik. Prawdziwa historia", "Nad życie", "Tajemnica Westerplatte", "Wiedźmin"

 • imię
  MICHAŁ
 • nazwisko
  ŻEBROWSKI
 • data urodzenia
  17 czerwca 1972, Warszawa
 • zawód
  aktor
Artykuły i wideo powiązane z: Michał Żebrowski