ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Jak amerykańskie gwiazdy zareagowały na zwycięstwo Trumpa?

Jak amerykańskie gwiazdy zareagowały na zwycięstwo Trumpa?

09.11.2016, godz. 09:55
Wybory prezydenckie w USA - Donald Trump
foto:

Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyścigu po fotel 45. prezydenta USA  zaszokowało cały świat. Chociaż mówiło się, że kontrowersyjny kandydat nie ma szans z Hillary Clinton, lud zadecydował inaczej. Gwiazdy, które od początku wspierały Clinton w wyborach odniosły się do wyników głosowania na Twitterze.

Takiego obrotu spraw w USA chyba nikt, oprócz zwolenników Trumpa, się nie spodziewał. Sondaże mówiły o zwycięstwie Clinton, jednak wyborcy postanowili inaczej. Gwiazdy od początku wspierały kampanię żony byłego prezydenta. Kiedy dowiedziały się o zwycięstwie Trumpa, postanowiły wylać żal na Twitterze. Katy Perry była chyba największą miłośniczką Clinton wśród gwiazd. Po ogłoszeniu wyników wyborów nie straciła ducha walki. - Nadciąga rewolucja - napisała piosenkarka.

Lady Gaga postanowiła zwrócić się w tych trudnych dla Ameryki czasach do sił boskich. - Zmów modlitwę, Ameryko - czytamy we wpisie.

Ariana Grande również nie wierzy w to, co się stało. Donald Trump słynie z rasistowskich wypowiedzi, szczególnie względem migrantów, którzy podobno zabierają pracę Amerykanom. Sama ma korzenie włoskie, chociaż wiele osób myśli, że w jej żyłach płynie krew meksykańska. Zresztą ten wątek widzimy w parodii jej hitu "Focus".

To właśnie przed imigrantami z Meksyku Trump chce budować mur na południowej granicy Stanów. Nic dziwnego, że piosenkarka zalała się łzami.

Chris Evans, który ostatnio słynie z roli popkulturowego symbolu USA - Kapitana Ameryki. Również odniósł się do wygranej Trumpa. - To była wstydliwa noc dla Ameryki. Pozwalamy przywódcy pełnemu nienawiści prowadzić nasz wspaniały kraj. Pozwoliliśmy tyranowi obrać kurs. Jestem zdruzgotany - czytamy we wpisie.

Po Internecie krąży parodia okładki 1. numeru Kapitana Ameryki. Na oryginalnym rysunku z 1941 roku, bohater bije w twarz Adolfa Hitlera. Współczesna wersja pokazuje Kapitana Amerykę zadającego cios Trumpowi.

Roshida Jones, aktorka komediowa użyła mocnych słów. - Chcę tylko przypomnieć, że patrzymy na wyścig z kandydatem na prezydenta, który został poparty przez Ku Klux Klan - napisała na Twitterze.

Kunal Nayyar, aktor pochodzenia hinduskiego, który znany jest z wielu rówl, między innymi w serialu "Teoria Wielkiego Podrywu", wyznał, że obawia się teraz o swój los. - Nigdy przez 15 lat życia w tym kraju nie bałem się tak patrzeć [na wyniki wyborów - przyp. red.] jak teraz - napisał gwiazdor, dodając hasztag #immigrant.

Swoje zaniepokojenie wyraziła nawet celebrytka Khloe Kardashian.

Piosenkarka Cher też nie kryła rozczarowania. - Świat nigdy nie będzie już taki sam. Smutno mi z powodu młodych ludzi - napisała na Twitterze. - Nie możesz wypolerować - i słowo "g*wno", zastąpiła emotikonką przedstawiającą uśmiechnięty stolec.

A Wy co sądzicie o wynikach wyborów w USA. Dobra zmiana?

Zobacz: Wybory w USA. Kogo poparły gwiazdy? Kto za Hillary Clinton, a kto za Donaldem Trumpem?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: