ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Jak gwiazdy wspominają Andrzeja Wajdę?

Jak gwiazdy wspominają Andrzeja Wajdę?

10.10.2016, godz. 12:21
Gwiazdy wspominają Andrzeja Wajdę
foto: Fotomontaż SE.pl

Śmierć Andrzeja Wajdy była dla wszystkich strasznym szokiem. Najbardziej odejście mistrza przeżywają ci, którzy znali go osobiście, lub cenili sobie jego twórczość. Jak gwiazdy pożegnały Andrzeja Wajdę?

Kuba Wojewódzki zamieścił na swoim Facebooku zdjęcie Andrzeja Wajdy sprzed lat. - Człowiek z niedokończonej lekcji historii... Andrzej Wajda - napisał dziennikarza pod wpisem.

Karolina Korwin Piotrowska była wielką fanką twórczości Andrzeja Wajdy. Nie raz umieszczała na swoim Facebooku fragmenty filmów mistrza. W dzień śmierci filmowca zamieściła obszerną wypowiedź. - Panie Andrzeju, choć pewnie pan tego nie wiedział, był Pan ze mną całe moje świadome życie. Ukształtował Pan moje wyobrażenie kina, moją wrażliwość i emocje. Kiedy myślę „Polska”, to myślę konkretnymi kadrami z Pana filmów. Twarzami pana aktorów, z którymi miał pan tak cudowną i autentyczną więź. Myślę cytatami z Pana filmów. Dyryguje Pan moimi emocjami - napisała dziennikarka.

Krystyna Janda oddała hołd przyjacielowi krótko lecz treściwie. - Andrzej nie żyje - napisała tylko. Zamieściła też obrazek przedstawiający czarne serce.

Nawet Szymon Majewski zachował dziś powagę i postanowił uczcić wybitnego filmowca. - Zmarł Andrzej Wajda. Mistrz. Dziękuję za wszystkich bohaterów jego filmów ale najbardziej za Maćka Chełmickiego z filmu " Popiół i diament - napisał showman na swoim Facebooku. Zamieścił też kard z wyżej wspomnianego filmu, na którym widzimy Zbigniewa Cybulskiego jako Maćka Chełmickiego.

Joanna Przetakiewicz również postanowiła upamiętnić wybitnego reżysera. Na Instagramie pojawiło się czarno-białe zdjęcie Wajdy. - Odszedł od nas nie tylko wybitny reżyser, ale i wspaniały człowiek. Polskie kino już nigdy nie będzie takie samo bez Andrzeja Wajdy - napisała Przetakiewicz.

Młode pokolenie aktorów też oddało hołd Wajdzie. Jednym z ich przedstawicieli jest Antek Królikowski. - Panie Andrzeju, do zobaczenia na Ziemi Obiecanej - podpisał zdjęcie młodego Wajdy.

Panie Andrzeju, do zobaczenia na Ziemi Obiecanej

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Antoni Królikowski (@antek.krolikowski) 9 Paź, 2016 o 2:57 PDT

Anja Rubik też odniosła się do śmierci Andrzeja Wajdy na Instagramie. - Smutny dzień dla Polski. Żegnamy wspaniałego człowieka, wybitnego twórcę, artystę, reżysera, ktory tak dużo dla swojego kraju zrobił - napisała po polsku i po angielsku modelka.

Również Dawid Woliński wyraził żal z powodu odejścia Andrzeja Wajdy. - Ogromny żal kiedy ludzie z pasja odchodzą z tego świata bo wkrótce światu pozostaną tylko pieniądze i afery - celnie podsumował współczesną kulturę projektant.

Ogromny żal kiedy ludzie z pasja odchodzą z tego świata bo wkrótce światu pozostaną tylko pieniądze i afery

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dawid Wolinski (@dawid_wolinski) 9 Paź, 2016 o 11:21 PDT

Zobacz: Największe dzieła Andrzeja Wajdy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: