ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Jak ty, synku, zamierzasz żyć z puszczania muzyki? DJ Adamus. Historia złego chłopca. Świadomość, szczęście, pasja

Jak ty, synku, zamierzasz żyć z puszczania muzyki? DJ Adamus. Historia złego chłopca. Świadomość, szczęście, pasja

21.11.2016, godz. 16:27
DJ Adamus autobiografia
foto:

Tytuł i okładka autobiografii najsłynniejszego didżeja w Polsce nie pozostawiają złudzeń odnośnie drogi, jaką przeszedł Adam Jaworski, lepiej znany jako DJ Adamus. Człowiek o dwóch obliczach? Jak każdy. To historia bez cenzury. W książce niczym w klubie alkohol leje się strumieniami, narkotyki są wszechobecne, a dziewczyny łatwe i szybkie. Autor przyznaje się do wszystkich „grzechów", choć wcale ich nie żałuje. Bez ogródek i mocnymi słowami odziera polską scenę klubową z blichtru i kolorów.

Druga strona? Ma czterdzieści lat. Wytrzeźwiał, dojrzał i nie ma złudzeń. Wie, czym się rządzi rynek, ale nie goni za pieniędzmi. Zwolnił, bo zyskał świadomość tego, co się w życiu liczy. Jego pasją stały się podróże i... kuchnia. Ale prowokuje jak zawsze...

Świadomość, szczęście, pasja to pasjonujący zapis historii sceny klubowej w Polsce uwieczniony przez jej prekursora, a także trudnej drogi i wreszcie tryumfalnego pochodu przez parkiety taneczne, kiedy DJ był już... Bogiem (Zrozumiałem to, gdy jedna z panien po imprezie i upojnej nocy stwierdziła: Zawsze chciałam się przespać z kimś sławnym).

Autobiografia DJ-a Adamusa to zaskakujący szczerością portret nie tylko twórcy, producenta i osobowości telewizyjnej, ale również mężczyzny po czterdziestce, który nabrał różnego rodzaju doświadczeń (używki rozszerzyły mi świadomość. Gęsta sieć neuronów zbudowana przez kwasy pozwoliła mi na szybkie wydobycie z się z okowów mantry „moja wina, moja bardzo wielka wina").

Nieco ponad czterdziestoletni DJ Adamus to artysta spełniony, choć nienasycony. Nie, nie ustatkował się. Z pewnością jednak – dojrzał. Pisze dla innych i produkuje. Na swój sposób dystansuje się od powszechnego wizerunku gwiazd pop-kultury.

O autorze:

Adam Jaworski (DJ Adamus) – polski DJ, muzyk i producent muzyczny, a także dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. W latach 1996-1999 gitarzysta zespołu 3K. Od 2000 roku jako DJ skupił swoje działania na polskiej scenie klubowej. Współtwórca projektu "Wet Fingers", który wsławił się remiksami przebojów m.in. zespołów Wanda i Banda ("Hi FI Superstar") oraz Kombi ("Nu Limit"). Współpracował z czołówką polskiej sceny muzycznej, z Adą Szulc stworzył chilloutowy projekt "1000 miejsc". Zajmował się oprawą muzyczną programu Kuby Wojewódzkiego, finałów gali "Fryderyki", Paris Fashion Week, a także Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn (2014). Był odpowiedzialny za muzykę do filmów "Big Love" i "Sala samobójców". Juror w czterech edycjach programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Jego pasją poza muzyką są: kuchnia, jednoślady i podróże. Jako miłośnik tych ostatnich nakręcił cztery teledyski w różnych miejscach na świecie (Tokio, Kuba, Islandia, Ibiza) oraz zrealizował sesję podwodną w Dubaju. Każdą wolną chwilę poświęca na podróże w najdalsze zakątki świata...

Piotr Witwicki – dziennikarz, pisarz. Od 2008 roku pracuje w Polsat News, gdzie jest reporterem i prowadzącym poranne rozmowy polityczne. Pisze reportaże między innymi dla tygodnika Polityka. Współpracuje z serwisem 300polityka. Na UMK w Toruniu prowadzi zajęcia z Dziennikarstwa. W grudniu 2015 ukazała się jego debiutancka powieść "Petarda".

Dane wydawnicze:
Wydawnictwo Edipresse Polska| s. 260 | ISBN: 978-83-7945-623-9 | Cena: 39,99 zł
Premiera: 23.11.2016
Facebook www.facebook.com/edipressepolska
https://www.facebook.com/djadamus.official

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: