ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Jerzy Cnota NIE ŻYJE! Odszedł aktor znany z "Janosika" i "Misia"

Jerzy Cnota NIE ŻYJE! Odszedł aktor znany z "Janosika" i "Misia"

10.11.2016, godz. 22:28
JERZY CNOTA W SZPITALU
JERZY CNOTA W SZPITALU foto:

Nie żyje Jerzy Cnota, aktor znany z takich filmów jak "Janosik", "Miś", "Sól ziemi czarnej" czy "Perła w koronie". Cnota miał chorą trzustkę. Jego stan zdrowia pogorszył się po 74. urodzinach, które obchodził w październiku. Cnota odszedł od nas w czwartek 10 listopada.

Informację o śmierci Jerzego Cnoty podał dziennikzachodni.pl. Aktor chorował od ubiegłego roku. Przeszedł skomplikowaną operację wszczepienia endoprotezy biodra. W sierpniu tego roku operacja została powtórzona. Cnota czuł się na tyle dobrze, że nawet wrócił do pracy na planie serialu "Świat według Kiepskich", w którym grał drugoplanowę rolę Kopcińskiego. Niestety, wkrótce po 74. urodzinach aktor wrócił do szpitala. Tym razem z powodu ostrego bólu brzucha. Jak się później okazało, gwiazdor miał problemy z trzustką.

Jerzy Cnota urodził się 17 października 1942 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Do szkoły średniej uczęszczał w Chorzowie, gdzie po latach przeniosła się jego rodzina. Był absolwentem filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i warszawskiej PWST. Już w czasie studiów występował w teatrach studenckich i Piwnicy pod Baranami. Przed kamerą zadebiutował w filmie "Święta wojna", gdzie wcielił się w rolę Gerarda Nowoka. Widzowie pokochali go za postać jednego ze zbójników w "Janosiku". Mogliśmy go również oglądać w "Podróży za jeden uśmiech" czy "Misiu".

Jerzy Cnota zmarł 10 listopada 2016 roku. Miał 74 lata.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: