ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Jurek Owsiak zapewnia: To nie cyframi obronimy się przed terrorystami

Jurek Owsiak zapewnia: To nie cyframi obronimy się przed terrorystami

20.07.2017, godz. 14:04
WOSP Owsiak
WOSP Owsiak foto: EAST NEWS

W czwartek o godzinie 12:00 odbyła się w Zielonej Górze konferencja prasowa 23. Przystanku Woodstock, który odbędzie się w dniach 3 - 5 sierpnia. Jurek Owsiak odniósł się do problemów, które mnożą mu politycy.

Nie jest tajemnicą, że minister Błaszczak jest przeciwnikiem Przystanku Woodstock. Wielokrotnie powtarzał, iż jest to wyjątkowo niebezpieczne miejsce, gdzie w ubiegłym roku doszło do ponad 200 przypadków złamania prawa. Niedawno pojawiły się kolejne niepokojące doniesienia. Polskie służby postanowiły zrezygnować z pomocy niemieckich strażaków z powodu zagrożenia terrorystycznego. – Biorąc pod uwagę zagrożenie terrorystyczne, które istnieje w Europie, staramy się ograniczyć ludzi spoza państwowej straży pożarnej. W związku z tym ograniczyliśmy udział jednostek OSP, jak również kolegów z Niemiec – wyjaśniał TVN24 Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Owsiak: To oni chcą zniszczyć przystanek Woodstock

Decyzja ta zbulwersowała Owsiaka. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie krył swojego oburzenia i napisał list z zaproszeniem dla niemieckich służb. Zaproponował, by dołączyli do Pokojowego Patrolu.

Na konferencji prasowej 23. Przystanku Woodstock Jurek Owsiak odniósł się także do niesprawiedliwego traktowania imprezy. Zapewnił jednak, że nie ma do nikogo żalu, a tylko wyciąga wnioski, dzięki którym festiwal staje się coraz lepszy. - Te bariery są narzucone tylko przez podwyższone ryzyko imprezy. Nie mamy focha o to. Rok temu, kiedy Przystanek Woodstock miał podwyższone ryzyko, jeszcze więcej się nauczyliśmy. My zawsze szukamy plusów w tym, jeżeli ktoś chce przeszkadzać nam w organizacji Przystanku Woodstock. Rok temu byliśmy jedyną imprezą, która miała podwyższone ryzyko. Jednocześnie była ogromna impreza, czyli spotkanie młodzieży z Ojcem Świętym dużo bardziej ryzykowna. (…) Jesteśmy jedyną imprezą o podwyższonym ryzyku. OK, nie ma problemu. Damy sobie radę, ale pamiętajcie Państwo, że to nie cyframi możemy zabezpieczyć się przed czymkolwiek – przed terrorystami, ale także przed huraganem - powiedział Jurek Owsiak.

Chcecie wiedzieć więcej? Obejrzyjcie wideo z konferencji prasowej 23. Festiwalu Woodstock:

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: