ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Kaczyński będzie miał grób za 50 000 zł

Kaczyński będzie miał grób za 50 000 zł

07.11.2016, godz. 03:00
Kaczyński będzie miał grób za 50 000 zł
foto:

Bogusław Kaczyński (+74 l.) wreszcie będzie miał godny siebie pomnik. "Super Express" poznał szczegóły tego przedsięwzięcia. Przyjaciele oraz fundacja Orfeo nieżyjącego wielbiciela i znawcy muzyki robią wszystko, aby pomnik był gotowy na styczeń 2017 r., w pierwszą rocznicę śmierci pana Bogusława.

Przez ostatnie miesiące szefostwo fundacji oraz jego przyjaciele szukali pomysłu na odpowiedni pomnik. W końcu wybrano - wykonaniem monumentu zajął się Tomasz Górnicki (30 l.), wybitny i wielokrotnie nagradzany rzeźbiarz.

- Pomnik jest elegancki i minimalistyczny. Podstawą jest płyta z polerowanego czarnego granitu, na której ustawione są dwa bliźniacze bloki z szarego matowego granitu. Jeden leżący, drugi stojący. Na bloku stojącym osadzone będzie popiersie odlane z brązu - opowiada w rozmowie z nami Górnicki. - Bogusław Kaczyński był niekwestionowaną ikoną telewizji i musi mieć godny siebie pomnik. Poszukiwania odpowiedniego projektu trwały bardzo długo. Wreszcie udało się wybrać ten najlepszy. Wszyscy mają nadzieję, że z pracami uda się zdążyć przed przypadającą na styczeń pierwszą rocznicą śmierci - mówi nam przyjaciel artysty.

- Pan Bogusław był całym sobą zatopiony w muzyce klasycznej. Zawsze elegancki, błyskotliwy i z nienagannymi manierami. Stąd też takie rozwiązanie jego pomnika: elegancka i minimalistyczna forma kamienna, zwieńczona portretem. Portret jest lekki, klasyczny, a zarazem współczesny. Pan Bogusław wydaje się zasłuchany w muzyce, rozwiany szal dodaje lekkości i płynie na wietrze jak nuty na pięciolinii - dodaje autor projektu.

Zobacz: Wszystkich Świętych 2016: Gwiazdy, które zmarły w 2016 roku [GALERIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: