ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Katarzyna Kolenda-Zaleska pogardliwie o politykach: "Powtarzają wyuczone formułki"

Katarzyna Kolenda-Zaleska pogardliwie o politykach: "Powtarzają wyuczone formułki"

19.09.2016, godz. 10:15
Katarzyna Kolenda-Zaleska
foto: Archiwum

Katarzyna Kolenda-Zaleska to popularna dziennikarka, która od lat zajmuje się tematami politycznymi. Przez lata spotkała w swojej karierze wielu przedstawicieli partii politycznych. Co gwiazda sądzi na temat gości swoich programów?

Katarzyna Kolenda-Zaleska jest znaną i cenioną dziennikarką polityczną. Przez lata swojej pracy w TVP i TVN oraz rozmaitych stacjach radiowych spotkała wielu przedstawicieli rządu. Jakie spostrzeżenia po latach ma gwiazda? - Idę do Sejmu, nagrywam nagrywam trzy osoby z jednej partii, mam identyczne wypowiedzi, wieczorem oni przychodzą do studia i mówią dokładnie to samo - opowiada dziennikarka na łamach "Gali".

- Nie mają żadnej refleksji, tylko powtarzają wyuczone formułki - zdradza Kolenda-Zaleska. - Gdy po raz setny słyszę od posła PiS, że Platforma pierwsza złamała konstytucję w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, to się gotuję - żali się dziennikarka. - Albo gdy słyszę Platformę odpowiadającą na każde pytanie o każdą sprawę, że Jarosław Kaczyński rządzi z tylnego siedzenia. Ile razy można?! - denerwuje się Kolenda-Zaleska.

Dziennikarka zauważa też zmianę jaka zaszła w polskiej polityce na przestrzeni 20 lat. W latach 90-tych politycy dopiero uczyli się jak występować przed kamerą. - Uczyli się występować w telewizji, zresztą jeszcze do niedawna wygłaszali homilie, zamiast mówić krótkimi, prostymi zdaniami. Ale była umiejętność współpracy, dbano o tę młodą demokrację, nikt nie kwestionował jej fundamentów. Dzisiejszy spór podzielił ludzi - komentuje obecną sytuację dziennikarka.

Zobacz: Katarzyna Kolenda-Zaleska BRONI Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: