ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Kim był Marcin Babko?

Kim był Marcin Babko?

30.11.2016, godz. 11:17
Marcin Babko
foto: YouTube

Wieść o tragicznej śmierci Marcina Babko obiegła całą Polskę. 41-letni muzyk, dziennikarz i autor tekstów, zginął w wyniku zderzenia z pociągiem osobowym w zeszłą niedzielę, 27 listopada. Kim był Marcin Babko?

Marcin Babko urodził się w 1975 roku w Sosnowcu. Skończył bohemistykę na Uniwersytecie Śląskim i już jako absolwent zatrudnił się w "Gazecie Wyborczej". Mieszkał w Dąbrowie Górniczej. Jako dziennikarz zajmował się głównie tematami muzycznymi, które były bliskie jego sercu. Napisał kilka opowiadań i książek, między innymi o zespole Coldplay oraz Irku Dudku - wybitnym muzyku bluesowym. Jako zapalony meloman sam został muzykiem. Dołączył do utworzonego w 2006 roku zespołu ambient-jazzowego Muariolanza, gdzie był wokalistą i tekściarzem. Zespół w ciągu 5 lat działalności wydał 4 płyty i dał ponad 1000 koncertów, również na popularnych imprezach, takich jak Open'er i Off Festival oraz w radiowej Trójce.

W 2012 roku Babko wraz z perkusistą Muariolanzy założył grupę hipiersoniK. W nowym składzie również śpiewał i pisał teksty. Występował pod pseudonimem Hipiey. Współpracował z uznanymi artystami sceny klubowej, jazzowej, undergroundowej, popowej, latynoskiej, teatralnej i kabaretowej Byli to między innymi  Hans Peter Salentin, Edyta Jungowska oraz grupa Raz Dwa Trzy, dla której przygotowując nowe aranżacje utworów zespołu  na Męskie Granie 2012 oraz trasę koncertową grupy w 2013 roku. W ciągu swojego życia napisał ponad 7000 tekstów.

Zmarł 27 listopada 2016 roku w wyniku zderzenia z pociągiem osobowym. Przyczyny śmierci muzyka badają eksperci.

Zobacz: Okoliczności śmierci Marcina Babko

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: