ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Kora: "Byłam 10 minut od śmierci"

Kora: "Byłam 10 minut od śmierci"

29.07.2016, godz. 05:45
Byłam 10 minut od śmierci
Byłam 10 minut od śmierci foto: AKPA, East News

Trwa jej dramatyczna batalia o życie. Kora (65 l.) martwi się o każdy kolejny dzień. Trzy lata od operacji raka jajników okazuje się, że piosenkarka była bliska śmierci. Gdyby operacja spóźniła się o 10 minut Kora, mogłaby nie żyć.

Tego nie wiedział nikt prócz najbliższych piosenkarki. Kiedy pod koniec 2013 roku Kora zachorowała na raka jajników, cały jej świat legł w gruzach. - Być może uratowała mnie totalna nieświadomość. Fakt, że wiadomość o chorobie spadła na mnie nagle, że natychmiast byłam operowana... To wszystko działo się w sekundach, a ja byłam jak ogłuszona. I to trwało bardzo długo - wyznała Kora w wywiadzie dla "Vivy!".

Tylko szybka reakcja lekarzy sprawiła, że dzisiaj Kora jest ciągle z nami. - Gdyby operacja, notabene mistrzowsko przeprowadzona przez doktora Pukaluka w Zamościu, spóźniła się o 10 minut, Kora mogłaby nie żyć. Wtedy człowiek nad niczym innym niż to, co się dzieje tu i teraz, się nie zastanawia - podkreśla mąż gwiazdy Kamil Sipowicz (63 l.).

Okazuje się, że artystka bardzo źle zniosła operację i chemioterapię. - Wpadłam w depresję, przestałam jeść. Wszystko widziałam w czarnych kolorach - wyznaje Kora.

Teraz artystka walczy o każdy dzień, wszystko za sprawą bardzo drogiego leku, który ratuje jej życie. - Przeprowadzamy się w samej Warszawie z jednego punktu do drugiego, ponieważ musimy wynająć dom, żeby mieć pieniądze na mój lek. Zabezpieczamy się - opowiada o ich życiu piosenkarka. - W tym lekarstwie jest coś pozaracjonalnego. Nie wiemy do końca, czym ono jest. Jego działanie polega na blokowaniu aktywności nowotworu. Ono jest jednocześnie jak hostia. Jak ktoś wierzy w hostię, doskonale rozumie, jakie to lekarstwo ma dla mnie znaczenie. Ono ratuje mi życie - mówi z rozpaczą.

Artystka marzy nie tylko o tym, by żyć jak najdłużej. Bardzo by chciała także wrócić na scenę. To niestety wydaje się coraz mniej realne. - Mam problem z utrzymaniem głosu, bo nie śpiewam - mówi.

- Mogłabym dochodzić do zdrowia w Warszawie i wrócić do pracy koncertowej, bo o to głównie chodzi. Ale nie wiadomo, czy byłabym w stanie udźwignąć taki wysiłek. Może byłby skazany na straty? Ja żyję z pewnym wyrokiem. Zrobię próby, poświęcę temu pół roku, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, po czym nagle okaże się że mój stan się pogorszył, muszę wziąć chemię i co wtedy? - pyta łamiącym się głosem.

ZOBACZ: Rozgoryczona Kora: Traktują mnie gorzej niż Rumunkę

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: