ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Kora wywalczyła darmowy lek na raka!

Kora wywalczyła darmowy lek na raka!

13.08.2016, godz. 15:00
KORA JACKOWSKA
KORA JACKOWSKA foto: AKPA

Kora walczyła o refundację leku na raka jajnika. Jak się okazuje, odniosła sukces, ponieważ już wkrótce ten lek będzie refundowany przez ministerstwo zdrowia!

Za sprawą choroby Kory nagłośniona medialnie została sprawa refundowania leków dla chorych na raka jajnika. Do tej pory jeden z leków, Olaparib, nie był refundowany. Kuracja nim jest bardzo droga - miesięcznie kosztuje 24 tysiące złotych. Jest to tym gorsze, że lek ten jest skuteczny, a pozwolić mogą sobie na niego tylko nieliczni.

Nawet Kora miała problem ze zgromadzeniem funduszy na leczenie. Pomagali jej sławni znajomi, organizując koncerty. Musiała również sprzedać swoje mieszkanie. Nie dziwi więc nikogo fakt, że Wokalistka podjęła walkę, by Olaparib był refundowany. Jak się okazuje, udało jej się szczęśliwie doprowadzić sprawę do końca!

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że lek będzie refundowany już od września. Zasady jego przyznawania będą jednak bardzo restrykcyjne. Kora i Kamil Sipowicz postanowili podziękować ministrowi zdrowia na Facebooku za pomoc w walce z rakiem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: