ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Korwin-Piotrowska i Młynarska krytykują nowy pomysł rządu: "Pigułka gwałtu powinna być objęta pełną refundacją NFZ"

Korwin-Piotrowska i Młynarska krytykują nowy pomysł rządu: "Pigułka gwałtu powinna być objęta pełną refundacją NFZ"

04.11.2016, godz. 10:38

Posłowie obradowali w Sejmie nad nowym rpojektem. "Za życiem" wnioskuje między innymi przyznawanie jednorazowego zasiłku w wysokości 4000 złotych kobietom, które zdecydują się urodzić dziecko w wrodzoną wadą lub poczęte w wyniku gwałtu. Karolina Korwin-Piotrowska i Paulina Młynarska nie kryją swojego oburzenia nowym pomysłem rządu.

Projekt ustawy "Za życiem" budzi wiele kontrowersji. Rządzący chcą przyznać 4000 złotych jednorazowego zasiłku kobietom, które urodzą dziecko poczęte w wyniku gwałtu lub z wykrytą wcześniej wadą genetyczną. Jednocześnie podczas obrad Sejmu odrzucono 500-złotową zapomogę dla rodzin zajmujących się niepełnosprawnymi pociechami. Gwiazdy już zabrały głos w tej sprawie. Paulina Młynarska, która była bardzo zaangażowana w Czarny Protest, z charakterystycznym dla siebie sarkazmem wyśmiała nową ustawę.

- Pigułka gwałtu powinna być objęta pełną refundacją NFZ - czytamy w poście na Facebooku. Wielu internautów zgadza się z krytyką "Za życiem". W podobnym tonie projekt wykpiła Karolina Korwin-Piotrowska. Swój najnowszy artykuł nazwała dobitnie - "Gwałcikowe". - Czytam ten projekt, słucham wypowiedzi polityków na ten temat i chce mi się wyć. Ten kraj naprawdę nienawidzi kobiet. Gardzi nimi i je poniża. W imię Boga, ochrony życia, miłości bliźniego…Teraz mamy na to dowód. Kobieta, bez względu na to, jakie ma poglądy, jak podchodzi do świata, jest jak żywy inkubator pozbawiony rozumu i prawa do jakiejkolwiek decyzji w kwestii jej ciała, zdrowia i życia. Niech rodzi, bo musi. Dostanie za to kasę i niech się, za przeproszeniem, zamknie - czytamy we fragmencie artykułu.

A co Wy sądzicie o nowym pomyśle rządu? PiS chce przekupić uczestniczki Czarnego Protestu?

Zobacz: Młynarska ma pomysł na reformę oświaty: "Zamknijmy szkoły. Zostawmy relę!"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: