ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Księżna Kate i książę William w Polsce - szczegóły wizyty

Księżna Kate i książę William w Polsce - szczegóły wizyty

04.07.2017, godz. 08:13
Kate i William
Kate i William przyjadą z oficjalną wizytą do Polski. foto: EAST NEWS

17 lipca do Polski przylecą księżna Kate i książę William. Znamy już szczegóły wizyty - książęca para odwiedzi Warszawę i Gdańsk.

- Książę i Księżna przybędą do Warszawy w południe 17 lipca. W Pałacu Prezydenckim Ich Królewskie Wysokości oficjalnie powita Prezydent Duda wraz z Pierwszą Damą - brzmi oficjalny komunikat ambasady brytyjskiej. Książęca para odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotka się z weteranami oraz zapali znicze dla upamiętnienia poległych. Potem Kate i William spotkają się z młodymi przedsiębiorcami. - The Heart, z którego roztacza się imponująca panorama stolicy Polski, to centrum współpracy startupów i korporacji. Książę i Księżna wezmą udział w tętniącym życiem wydarzeniu dotyczącym dziedzin, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz poświęconym sesjom pitchingowym polskich startupów. Da to początek wydarzeniu 'Warsaw-London bridge', którego celem jest pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych - podaje ambasada.

Wieczorem książęca para pójdzie na spacer do Łazienek. Ambasador Wielkiej Brytanii zorganizuje tam przyjęcie z okazji urodzin królowej. Książę William ma wygłosić przemówienie na zakończenie pierwszego dnia wizyty. Drugi dzień wizyty rozpocznie się w byłym niemieckim nazistowskim obozie Stutthof, gdzie Kate i William spotkają się z grupą byłych więźniów tego obozu. Potem wyruszą do Gdańska, gdzie czeka ich spacer starówką, polskie pierogi i wystawa bursztynów oraz przedstawienie w teatrze, którego książę jest patronem. Potem udadzą się do Europejskiego Centrum Solidarności i przejdą pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej. (- Książę i Księżna zostaną oprowadzeni po muzeum i spotkają się z członkami-założycieli Solidarności. Przejdą także przez słynną bramę Stoczni, pozostającą symbolem protestów z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a na koniec złożą wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Będzie to ostatni punkt drugiego dnia wizyty, po którym Książę i Księżna powrócą na noc do Warszawy - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz: Projekt Lady 2, odc. 4. Dziewczyny nago w basenie... Czy tak robią damy?

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: