ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Księżna Kate w Polsce: PLAN WIZYTY. Sprawdź, gdzie spotkasz Kate i Williama

Księżna Kate w Polsce: PLAN WIZYTY. Sprawdź, gdzie spotkasz Kate i Williama

12.07.2017, godz. 13:51
Księżna Catherine (Kate Middleton) i książę William
Sukienka księżnej Kate na bankiecie ARK foto: EAST NEWS

Księżna Kate i książę William już 17 lipca przyjadą do Polski. Jakie miejsca odwiedzą w naszym kraju? Gdzie będzie można spotkać książęcą parę? Ujawniamy szczegóły wizyty brytyjskiej rodziny królewskiej.

17 lipca

Pałac Prezydencki w Warszawie

Książę William i księżna Kate przyjadą do Polski już 17 lipca. W Pałacu Prezydenckim zostaną powitani przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz pierwszą damę Agatę Dudę.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Kate i William odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami oraz zapalą znicze dla upamiętnienia poległych.

Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami

Pierwszego dnia wizyty książęca para spotka się z młodymi przedsiębiorcami. - The Heart, z którego roztacza się imponująca panorama stolicy Polski, to centrum współpracy startupów i korporacji. Książę i Księżna wezmą udział w tętniącym życiem wydarzeniu dotyczącym dziedzin, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz poświęconym sesjom pitchingowym polskich startupów. Da to początek wydarzeniu "Warsaw-London bridge", którego celem jest pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych – poinformowała ambasada.

Zwiedzanie Łazienek Królewskich i przyjęcie w Starej Oranżerii

Wieczorem księżna Kate i książę Williama przespacerują się po Łazienkach Królewskich w Warszawie, a następnie wezmą udział w przyjęciu z okazji 91. urodzin królowej. Organizacją uroczystości zajął się Ambasador Wielkiej Brytanii i odbędzie się ono w Starej Oranżerii. Książę William ma wygłosić tam przemówienie na zakończenie pierwszego dnia wizyty.

ZOBACZ TAKŻE: Księżna Kate - królowa ludzkich serc czy królowa gaf?

18 lipca

Obóz koncentracyjny Stutthof

Drugi dzień wizyty rozpocznie się w byłym niemieckim nazistowskim obozie Stutthof. William i Kate spotkają się z grupą byłych więźniów.

Wizyta w Gdańsku – spacer starówką

Książęca para odwiedzi Gdańsk. To tam, w trakcie spaceru starówką, spróbują polskich pierogów i obejrzą wystawę bursztynów. Wysłuchają też występów lokalnych muzyków i artystów ulicznych.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

William i Kate zjawią się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, którego William jest patronem. Para książęca będzie gościem specjalnego przedstawienia, zasiadając na widowni dziecięcej. Wezmą też udział w niewielkim przyjęciu dla przedstawicieli świata sztuki, kultury oraz mediów z Polski i środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii.

Europejskie Centrum Solidarności

Na zakończenie wizyty w Gdańsku para uda się do Europejskiego Centrum Solidarności i przejdzie pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej. Złożą także wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Książę i księżna Cambridge powrócą na noc do Warszawy. Następnego dnia para uda się do Niemiec.

Już w poniedziałek (17 lipca) zapraszamy na naszą relację na żywo na stronie SE.pl i transmisję live na Facebooku. Bądźcie z nami!

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: