ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Kuba Wojewódzki odczuwa AGEIZM. Czym jest EJDŻYZM?

Kuba Wojewódzki odczuwa AGEIZM. Czym jest EJDŻYZM?

14.03.2012, godz. 14:00
Kuba Wojewódzki
foto: tvn printscreen

We wczorajszym odcinku programu Kuby Wojewódzkiego padło bardzo ciekawe sformułowanie - ageizm (ejdżyzm). Kuba stwierdził, że zdaniem młodego pokolenia on powinien już nie żyć, Grzegorz Skawiński tym bardziej, jako, że jest starszy od Wojewódzkiego. Jesteście ciekawi czym jest ageizm?

Kuba Wojewódzki zaprosił do wczorajszego odcinka Grzegorza Skawińskiego oraz Macieja Musiała. Miedzy uczestnikami dyskusji był spory dysonans wiekowy - Musiał ma 17 lat, Skawiński 57, zaś Wojewódzki 48.

Showman ze Skawińskim poruszył ciekawy temat - mianowicie ageizmu (ejdżyzmu).

Czym jest AGEIZM (EJDŻYZM)?

Ageizm (wym. ejdżyzm lub wiekizm) jest dyskryminacją ze względu na wiek.Problem ten dotyczy głównie sytuacji na rynku pracy, ale jest także widoczny w lekceważącym traktowaniu osób starszych.

W Polsce ofiarami ageizmu najczęściej padają kobiety po 35 roku życia oraz mężczyźni po 45.\

I Kuba, i Skawiński przekroczyli magiczny wiek 45 lat. Myślicie, że odczuwają dyskryminację ze względu na wiek? Naszym zdaniem nie mają się czym martwić.

Kuba żartobliwie podsumował, że skoro zdaniem młodych obaj powinni już nie żyć, to "proszę państwa, po raz pierwszy w telewizji TVN ZWŁOKI LIVE!". Najwyraźniej dobry humor Kuby nie opuszcza!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: