ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Kuba Wojewódzki stanie przed sądem? Wraca sprawa zdjęcia z policjantami

Kuba Wojewódzki stanie przed sądem? Wraca sprawa zdjęcia z policjantami

30.09.2016, godz. 18:40
Kuba Wojewódzki
foto: Fotomontaż SE.pl

Kuba Wojewódzki stanie przed sądem? Wraca sprawa sławnego zdjęcia z policjantami grudziądzkiej drogówki. Funkcjonariusze zostali już ukarani za to, że nie wręczyli dziennikarzowi mandatu.

Kuba Wojewódzki w sierpniu 2016 roku pochwalił się na Instagramie zdjęciem z policjantami, którzy zatrzymali go do kontroli na autostradzie. Pod fotografią, na której dziennikarz pozuje na tle zielonego lamborghini z funkcjonariuszami drogówki, znalazł się podpis "Pozdrowienia dla panów policjantów z Grudziądza. Nie było za szybko. Bardzo". Zdjęcie wzbudziło ogromne zainteresowanie. Internauci zaczęli też zadawać pytania, o prędkość z jaką jechał Wojewódzki oraz o to, czy otrzymał mandat. Sprawa została nagłośniona medialnie, aż ostatecznie szef policji w Grudziądzu zarządził skontrolowanie tej interwencji. Po tej informacji dziennikarz umieścił na swoim Facebooku kilka słów wsparcia dla policjantów.

Po trwającej miesiąc procedurze dwóch policjantów drogówki zostało ukaranych naganą, za to, że nie wręczyli mandatu Wojewódzkiemu. Zgodnie z przepisami policjanci mogli ukarać Wojewódzkiego mandatem jeszcze przez 14 dni od dnia jego zatrzymania. O jego wręczenie grudziądzka policja zwróciła się do komendy w Warszawie. Jednak stołeczni policjanci spóźnili się o... jeden dzień. Jak podaje portal grudziadz.naszemiasto.pl Kuba Wojewódzki jechał z prędkością 206 km  na godzinę, czyli o 66 km szybciej niż pozwalają na to przepisy na autostradzie. Czy dziennikarz nie zostanie ukarany za szybką jazdę? Niekoniecznie. Jak podają regionalne media policjanci wniosek o jego ukaranie skierują do sądu.

ZOBACZ: Mariusz Błaszczak krytykuje policjantów, którzy nie ukarali Wojewódzkiego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: