ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Kuchenne rewolucje w Czeladzi: Metamorfoza Trzech smaków

Kuchenne rewolucje w Czeladzi: Metamorfoza Trzech smaków

18.11.2016, godz. 10:29
Kuchenne rewolucje
foto: Facebook

Tym razem Magda Gessler pojechała do Czeladzi, gdzie znajduje się restauracja "Trzy smaki" prowadzona przez Krzysztofa i Iwonę. W kuchni zaś króluje kucharz Olek, który od czterdziestu lat zajmuje się gotowaniem. Czy po rewolucjach, restauratorce uda się odczarować to miejsce i sprawić, by lokal był wypełniony zadowolonymi gośćmi?

Magda Gessler tym razem przyjechała do Czeladzi, gdzie restauracją zarządza Krzysztof i jego żona. Obok lokalu znajduje się stary basen, który zamiast przyciągać gości, jedynie ich odstrasza. Właściciel z wykształcenia jest stolarzem. Pracował również jako sprzedawca odkurzaczy, gdzie odnosił sukcesy - został sprzedawcą roku. W pracy poznał swoją żonę Iwonę. Małżonkowie wspólnie podjęli decyzję o otwarciu restauracji "Trzy smaki", której specjalnością miała być kuchnia włoska, polska i śląska.

Przez ostatni rok w restauracji pracowało aż trzech kucharzy. Jednak ostatecznie został Olek, który gotuje od 40 lat. Czy Magdzie Gessler zasmakuje jego kuchnia? Na pierwszy ogień idzie tatar, żurek i golonka.

- Tatar przypomina lata 70-te, jak wszystko wokół - komentuje restauratorka. - Stare mięso, słodka kapusta, brak śliwek, grzybów. Ktoś płukał kapustę, to nie jest bigos, a gówno - bigos również jej nie zasmakował. Czas na żur słowiński. - Czego tu nie ma, żur wygląda jak bigos albo gulasz. - Tym razem nawet nie spróbowała dania. Okazuje się, że jedynym daniem, które jej zasmakowało to golonka.

- No to jest taka mentalność tej pani. Ja jeszcze nie słyszałem, żeby coś jej smakowało. Ma pecha - skwitował kucharz postawę Gessler. - Chciałam, nie chciałam, tu znalazłam kulinarny koniec świata - podsumowała kuchnię w restauracji. Krytyka ze strony restauratorki dotknęła Olka. Jej wizyta dała do myślenia również Krzysztofowi i Iwonie.

Gessler rewolucję zaczyna od zwiedzania. Najpierw idzie do kuchni. Gdy wchodzi do pomieszczenia wita ją sypiąca się ściana, na której jest grzyb. - Pusto, czysto, poukładane. W tym całym syfie ktoś dba o higienę - komentuje. Gessler rozmawia z właścicielami. Okazuje się, że basen będzie niedługo remontowany przez miasto. Zwraca im uwagę, by zajęli się wyglądem lokalu, ale również jego otoczeniem, bo wszystko wygląda jak śmietnik.

W tym samym czasie kucharz Olek podśpiewuje sobie dziarsko pod nosem "Nie przejmuj się swoją praca, bo i tak ci gówno płacą...". Iwona żali się restauratorce, że nieraz prosiła męża, żeby zrobił porządek. Finalnie właściciele robią ognisko i pozbywają się niepotrzebnych rzeczy.

Po pracowitej nocy, w lokalu udało się pomalować ściany i usunąć z nich grzyb. W kuchni pojawiły się nowe sprzęty. Rewolucje zaczynają się od zmiany nazwy lokalu. Stare "Trzy smaki" zmienią się w "Całą wstecz". W menu będzie królować rolada śląska, żurek i prawdziwy szlachecki bigos. Wnętrze z kolei będzie przypominało kopalnię, czyli to co działało tu kiedyś.

Magda Gessler zagoniła wszystkich do szatkowania kapusty. Czas na naukę gotowania bigosu.

Po promocji i zaproszeniu gości, przyszła pora na uroczystą kolację. Goście są zachwyceni nowym wystrojem lokalu i menu. Żurek, bigos i rolady bardzo wszystkim smakują. Jednak Magda Gessler nie do końca wierzy w sukces. Iwona zapewnia ją, że wraz z mężem zrobią wszystko, by utrzymać sukces dzisiejszego wieczoru. Czy podołają wyzwaniu?

Tradycyjnie po kilku tygodniach Magda Gessler wraca do restauracji sprawdzić, jak radzą sobie właściciele. Restauratorka zamawia żurek, bigos i roladę. Krzysztof i Iwona są szczęśliwi, że po rewolucjach wzrosły obroty w lokalu. Restauratorka przekazała im swoje uwagi i życzyła szczęścia. Poza drobnymi wpadkami, rewolucja udała się. - Diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli o nie zadbają, mogą być jedną z najlepszych restauracji w Czeladzi - powiedziała na zakończenie.

Zobacz: Ryszard Rynkowski chciał się zabić na oczach syna? [NOWE FAKTY]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: