ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Łódź pożegnała Marię Probosz – Maria Probosz spoczęła na cmentarzu Zarzew w Łodzi

Łódź pożegnała Marię Probosz – Maria Probosz spoczęła na cmentarzu Zarzew w Łodzi

26.09.2010, godz. 10:58
Łódź pożegnała Marię Probosz – Maria Probosz spoczęła na cmentarzu Zarzew w Łodzi
foto: Brak agencji
Budziła pożądanie mężczyzn i była obiektem zazdrości wszystkich kobiet. Kariera Marii Probosz była krótka, ale burzliwa, w latach 80-tych zagrała ponad 40 ról i na stałe wpisała się w historię polskiego kima. Aktorka zmarła nagle i przedwcześnie – w wieku 49 lat. Maria Probosz 23 września spoczęła na Cmentarzu Zarzew.

Maria Probosz to wielka gwiazda burzliwych lat 80-tych. Aktorka debiutowała na ekranie w wieku 15 lat epizodem w filmie „Czy jest tu panna na wydaniu”. Jej kariera błyskawicznie nabrała tempa. Przez kilka lat zagrała ponad 40 ról, m.in. w Alabamie, Czasie dojrzewania, Zaproszeniu i Siwej legendzie.

Przeczytaj koniecznie: Pogrzeb Jarosława Kukulskiego. Kompozytor znowu jest z Anną Jantar ZDJĘCIA!


Dlaczego nagle zniknęła z ekranu? To pozostanie jej tajemnicą. W latach 90-tych Probosz zrezygnowała z aktorstwa. Z filmem oficjalnie pożegnała się w roku 1991, przed kamerą wystąpiła później tylko raz, w roku 1997 zagrała epizod w kontynuacji kultowego serialu Dom.

Maria Probosz zmarła 14. września 2010 roku w wieku 49 lat. Oficjalna przyczyna smierci nie została podana do informacji publicznej.  Pogrzeb aktorki odbył się w czwartek 23 września na łódzkim Cmentarzu Zarzew.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: