ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Małgorzata Foremniak rozpaliła znicz olimpijski na Onko Olimpiadzie 2016

Małgorzata Foremniak rozpaliła znicz olimpijski na Onko Olimpiadzie 2016

19.08.2016, godz. 12:43
Małgorzata Foremniak na Onko Olimpiadzie
To właśnie Małgorzacie Foremniak przyszedł zaszczyt rozpalenia znicza olimpijskiego foto: materiał prasowy

Onko Olimpiada rozpoczęła się od uroczystego rozpalenia znicza olimpijskiego. Tego symbolicznego aktu dokonała Małgorzata Foremniak. Aktorka zaangażowała się w promocję Onko Olimpiady 2016, imprezy organizowanej przez Fundację Spełnionych Marzeń.

Onko Olimpiada 2016 - zaszczyt rozpalenia znicza olimpijskiego przypadł Małgorzacie Foremniak. Symboliczny ogień został rozpalony podczas uroczystości otwarcia 18 sierpnia 2016 roku tuż po godzinie 10:00. Pierwszego dnia Igrzysk odbędą się zawody sportowe w takich dyscyplinach jak pływanie, badminton, piłka nożna i łucznictwo. Igrzyska Onko Olimpiady potrwają do 21 sierpnia 2016 roku. Uczestnikami tego wydarzenia są pacjenci ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz z wybranych z Litwy, Rumunii, Słowacji i Ukrainy.

- Choroba nowotworowa pojawia się nagle, bez żadnego ostrzeżenia. Beztroskie dzieciństwo zmienia w codzienną walkę o powrót do zdrowia, przynosząc najmłodszym wiele bólu i cierpienia. Onko-Olimpiada to wydarzenie, dzięki któremu na buzie dzieci i ich rodziców powraca uśmiech – tłumaczy Małgorzata Foremniak, aktorka i ambasadorka Onko Olimpiady. - Rywalizacja sportowa pomaga budować poczucie własnej wartości maluchów oraz cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu i zabawy. Tutaj zwycięstwo i medale nie są najważniejsze. Wszyscy uczestnicy są bohaterami, którzy zasługują na uznanie i wsparcie, do którego z całego serca zachęcam. - dodaje.

Zdjęcia z uroczystości rozpalenia znicza olimpijskiego znajdziecie w galerii powyżej artykułu. Wydarzenia z Onko Olimpiady możecie śledzić na bieżąco na Snapchacie se.pl

ZOBACZ: Onko Olimpiada 2016: program

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: