ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Maria Peszek: "Nie wierzę w Boga, nie mam dzieci. Jestem patriotką"

Maria Peszek: "Nie wierzę w Boga, nie mam dzieci. Jestem patriotką"

26.07.2016, godz. 11:35

Maria Peszek wzbudza kontrowersje. Zamiast wyglądać jak plastikowa lala, jest po prostu sobą, zrywając z patrialchalnym obrazem kobiety. Zamiast śpiewać piosenki o niczym, wykonuje utwory pełne reflksji o kraju, w którym żyje. - Jestem patriotką - mówi wokalistka.

Mówienie o trudnych rzeczach nie wszystkim się podoba. Na ten temat wie coś Maria Peszek, która od początku swojej kariery spotyka się z szykanami ze strony hejterów. Niektórym nie podoba się wygląd piosenkarki, innym jej światopogląd, jeszcze inni dopatrują się w jej utworach "antypolskości". Okazuje się, że do hejterów zaliczają się nie tylko anonimowi internauci, ale również członkowie partii rządzącej.

- Przedwczoraj przysłano mi wypowiedź minister edukacji Anny Zalewskiej, która powiedziała, że moje piosenki są antypolskie. To nie jest śmieszne. Nie mam możliwości do obrony. Mogę się tylko wkurzyć - mówiła Peszek w rozmowie z Piotrem Najsztubem w stacji Tok FM. - To jest bardzo niefajne. To, że ja nie podzielam typowo polskich cech: nie wierzę w Boga, nie mam dzieci i jeszcze parę innych rzeczy, to nie znaczy, że jestem zdrajcą ojczyzny. Źle się z tym czuję. To jest niebezpieczna sytuacja. Ja jestem patriotką. Mnie to wkurza, że jakaś kobieta, która jest ministrem mówi, że śpiewam antypolskie piosenki. Co mam z tym zrobić - zastanawia się artystka.

Chodzi o wypowiedź Anny Zalewskiej w kontekście festiwalu Open'er. - Jestem matką i żoną openerowiczów. Na bisach wszyscy biegli do strefy kibica, bo były karne i unosili się w sportowym patriotyzmie, a obok śpiewała Maria Peszek swoje antypolskie piosenki - wspominała Zalewska. - Nie wiedziała, że w tym samym czasie wszyscy będą śpiewać "Polska! Biało-czerwoni", a ja z nimi? - powiedziała minister.

Poważnie zastanawiamy się, od kiedy refleksja na temat kraju, w którym się żyje to "antypolskie" zachowanie?

Zobacz: Maria Peszek: płodzenie dzieci to arogancja

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: