ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Maryna z "Janosika" walczy z ciężką chorobą. Grozi jej amputacja

Maryna z "Janosika" walczy z ciężką chorobą. Grozi jej amputacja

24.10.2016, godz. 12:12
Ewa Lemańska-Roycewicz
foto: EAST NEWS

Dramat Ewy Lemańskiej-Roycewicz (66 l.). Znana z roli Maryny w serialu "Janosik" kobieta po raz kolejny zmaga się z chorobą notowtowrową. Grozi jej amputacja

Dramat aktorki serialu "Janosik". Ewa Lemańska-Roycewicz (66 l.), czyli serialowa Maryna, po raz kolejny musi stoczyć walkę z rakiem. 18 lat temu kobieta poddała się podwójnej mastektomii po tym, jak nowotwór zaatakował jej piersi. Siły dodawały jej dzieci, musiała żyć, w domu zostawiła jedenastoletniego Alexa i dziewięcioletniego Briana. Teraz po raz drugi musi znaleźć w sobie siłę do walki.

- Bardzo się boję. Jeszcze raz zmagam się z rakiem. Tym razem czerniak na lewej nodze. Grozi mi amputacja. W tym tygodniu mam spotkanie z chirurgiem - mówi zrozpaczona Ewa Lemańska-Roycewicz w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Ewę Lemańską-Roycewicz znamy z roli Maryny w "Janosiku". Rola w tym serialu zaszufladkowała ją na zawsze. I choć z zawodem aktorki pożegnała się dawno, to w Polsce wciąż kojarzona jest właśnie z piękną Maryną. Ewa Lemańska-Royewicz wyjechała do Stanów Zjednoczonych na początku lat 80 XX wieku. Przeprowadzka do USA zbiegła się z rozwodem z pierwszym mężem, Cezarym Kaplińskim. Początkowo aktorka próbowała znaleźć rolę w filmie. Niestety ze względu na słabą znajomość języka nie udało się jej zrobić kariery. W zamian za to została modelką. Udało się jej po raz kolejny wyjść za mąż za Olgiera Roycewicza, z którym ma synów: Alexa (29 l.) oraz Briana (27 l.). Niestety drugie małżeństwo rozpadło się po 14 latach. Potem Ewa Lemańska-Roycewicz była jeszcze żoną angielskiego biznesmena.

- W moim życiu wszystko szybko znikało. Miłości, mężowie, najbliżsi i role... - żaliła się w rozmowie z tygodnikiem.

Dziś w walce z chorobą wspierają ją synowie oraz przyjaciele. Mają nadzieję na jeszcze jedno dobre zakończenie.

ZOBACZ: Agnieszka Perepeczko: Mąż mówił ostro o Pyrkoszu "Mendą był i mendą umrze"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: