ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Mireille Mathieu zaśpiewa jak przed laty

Mireille Mathieu zaśpiewa jak przed laty

24.09.2016, godz. 02:00
Mireille Mathieu
Mireille Mathieu foto: Materiały prasowe

Już za niecały miesiąc będziemy gościć w kraju Mireille Mathieu (70 l.). Znana francuska piosenkarka zagra u nas trzy koncerty. To ikona światowej piosenki, która jest na scenie nieprzerwanie od 1965 roku.

Ostatnie lata kariery to również kilka wpadek gwiazdy. Wystąpiła w Moskwie przed Putinem i Kadafim i to niespełna 3 miesiące po rosyjskim ataku na Gruzję. Przez 4 kolejne lata występowała na moskiewskim festiwalu muzyki wojskowej. W 2012 roku dała się wciągnąć w dyskusję o Pussy Riot, a ich występ w cerkwi nazwała "świętokradztwem". Co prawda wzywała, jako kobieta i chrześcijanka, do okazania im "wyrozumiałości", ale tego rosyjska telewizja już nie wyemitowała. Zanim piosenkarka się zorientowała, we francuskich mediach wybuchła burza.

Gafy nie zatrzymały jednak artystki. Nadal koncertuje i odnajduje na trasie publiczność, której bardzo odpowiada jej "staroświeckość".

W Polsce Mireille Mathieu wystąpi na 3 koncertach: 18 października w Hali Stulecia we Wrocławiu, 20 października w Hali Torwar w Warszawie oraz 22 października w Hali Gdynia Arena w Gdyni.

Bilety dostępne są na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.

Zobacz także: Ewelina Lisowska w szpitalu. Piosenkarka odwołała koncerty

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: