ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Młynarska odniosła sukces dzięki feminizmowi

Młynarska odniosła sukces dzięki feminizmowi

08.11.2016, godz. 11:21

Paulina Młynarska słynie ze swojego zaangażowania w tematy społeczno-polityczne. Szczególnie interesuje ją los kobiet, które ciągle jeszcze tkwią w okowach patriarchatu, szczególnie w naszym kraju. Ostatnio było o niej głośno w kontekście Czarnego Protestu. Okazuje się, że to feminizm pomógł odnieść jej sukces.

Paulina Młynarska znana jest ze swojego ciętego języka, szczególnie kiedy zabiera głos w sprawach dotyczących kobiet. Jako jedna z wielu gwiazd zaangażowała się w protesty przeciwko planom całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Jako silna, pewna siebie kobieta, promuje swoją osobą feminizm. Jak się okazuje, to właśnie dzięki niemu odniosła sukces.

Na Facebooku gwiazdy pojawiła się zapowiedź najnowszego numeru "Cosmopolitan". Młynarska znalazła się na okładce magazynu. - Feministki na okładki! Na okładki magazynów nie zaprowadziła mnie kariera modelki, przed laty, w Paryżu, filmowe role (cóż to była za masakra!), długie lata pracy w TV, ani pożałowania godne próby „bywania” na ściankach - napisała Młynarska. - Na okładki zaprowadził mnie feminizm. Zabieganie o respektowanie praw kobiet i niezmącona wiara, że kiedy się powalczy to można nawet zwyciężyć - tłumaczy gwiazda.

- Feministki, które znam, są mądre, silne, nieugięte, nieustraszone, zabawne, kobiece i inteligentne, że uuuch! Są dla mnie wzorami do naśladowania i autorytetami. Nie boją się władzy, nawet tej, którą sprawuje nad nami okrutny dyktator - czas. Wiedzą, że osobowość się nie starzeje. Ja, cosmodziewczyną z okładki zostałam na tydzień przed 46 urodzinami, to jest coś! Jutro w Cosmo, moja radosna myśl feministyczna w sosie autoironicznym. Komu będzie śmieszno, a komu straszno? Moje czytelniczki na pewno się już domyślają - czytamy w poście zamieszczonym na Facebooku.

Gratulujemy postawy!

Zobacz: Młynarska staje w obronie Przybysz: "Widzę wielką żądzę krwi, sponiewierania kobiety"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: