ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Nergal uniewinniony! Nie obraził uczuć religijnych drąc Biblię

Nergal uniewinniony! Nie obraził uczuć religijnych drąc Biblię

11.02.2014, godz. 18:09
Nergal
W jednym z wywiadów w Gali, Nergal wyznał, że po jednym z koncertów jego koledzy uprawiali seks z kompletnie pijaną i nieprzytomną dziewczyną. Do zdarzenia miało dojść w 2001 roku, podczas trasy koncertowej Behemotha z Norweską grupą Khold. Były partner Dody przyznał wówczas, że nie czuje się odpowiedzialny za to, co wtedy zaszło. foto: Facebook

Adam Darski nie będzie ukarany za podarcie Biblii na koncercie, bo nie popełnił przestępstwa. Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał wcześniejszy wyrok sądu niższej instancji w tej sprawie.

Sąd stwierdził, że mimo iż zdarzenia można uznać za przejaw artystycznej działalności to: „Zachowanie Adama Darskiego było wulgarne i prostackie, ale to nie przestępstwo” poinformował onet.pl. I dodał, że uniewinnienie Nergala nie znaczy, że można drzeć Biblię, tak jak Darski na koncercie w 2007 roku. Sędzia, która wydała wyrok w tej sprawie podkreśliła, że nikt z obecnych na koncercie grupy „Behemoth”, w czasie którego Nergal podarł Biblię nie poczuła, że zostały obrażone jej uczucia religijne. Nergal może więc spać spokojnie.

Przypomnijmy jak to było i dlaczego były kochanek Dody został postawiony przed sądem. Otóż 13 września 2007 roku grupa „Behemoth” miała koncert w klubie „Ucho” w Gdyni. W czasie koncertu lider zespołu Adam Darski Nergal stojąc na scenie podarł Biblię na kawałki krzycząc: „Żryjcie to g...o!” i rzucił strzępy w stronę publiczności. Jego fani zebrali podarte kartki Biblii i wspólnie je spalili. Doniesienie o popełnieniu przestępstwa, czyli obrazie uczuć religijnych złożył do prokuratury poseł Ryszard Nowak z PiS. Sprawa ciągnęła się od 2008 roku i zdaje się, że w końcu ma swój finał.

Zobacz: Nergal nie obraził uczuć religijnych

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: