ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Nie ma lata bez Lata… z Radiem i radiowej Jedynki!

Nie ma lata bez Lata… z Radiem i radiowej Jedynki!

22.07.2016, godz. 15:01
Lato z Radiem
foto: Materiały prasowe

Dlatego z dumą i radością, nie szukając wykrętów ruszamy w trasę koncertową, która po raz kolejny ma szansę podbić serca i umysły spragnionych muzyki, konkursów i dobrej zabawy. Dla jednych Lato z Radiem to po prostu audycja, dla innych letnie koncerty, dla wielu swego rodzaju „zdrowe uzależnienie", hobby, albo po prostu niezwykła gratka spotkania twarzą w twarz z ulubionymi artystami lub głosami, które znamy z anteny Programu Pierwszego Polskiego Radia.

A wszystko zaczęło się 1 lipca 1971 roku, wtedy nadano pierwszą audycję Lata z Radiem: „(...) Jej pomysłodawcą był Aleksander Tarnawski, twórca również Sygnałów Dnia oraz Czterech Pór Roku. Ten pierwszy program był bardzo krótki i w niczym nie przypominał późniejszych wydań Lata z Radiem. Nowa audycja była po prostu piętnastominutowym przeglądem wydarzeń w Polsce podczas wakacji. Szczerze mówiąc, poza nazwą nie było w tym niczego odkrywczego i pewnie z tego powodu pierwszy program nie zapisał się specjalnie w radiowej historii. Nie zachowały się żadne nagrania, co więcej, nie wiadomo nawet, kto ten program prowadził" – tak początki audycji opisuje Roman Czejarek w swojej książce „Kochane Lato z Radiem". Nietrudno zatem policzyć, że 1 lipca będziemy świętować jakże zaszczytny jubileusz 45-lecia audycji!

Jak wszyscy świetnie wiemy, program – tak na antenie, jak i w plenerze nabrał niesamowitego rozpędu. Setki tysięcy kilometrów do przejechania, ale także tysiące kilometrów... kabli, tak by wszyscy – prowadzący, artyści, ale i Wy słuchacze mogli na swój sposób przemówić do mikrofonu. Za chwilę znów ruszamy w trasę, budujemy nasze studio, scenę i z przyjemnością siadamy przed mikrofonem wierząc, że jak zwykle będziecie Państwo z nami, stając się jednocześnie ogromnie ważną częścią Lata z Radiem.

Jubileuszowe Lato z Radiem wystartuje w poniedziałek 20 czerwca punktualnie o godzinie 9.00, a wszystko rozpocznie tradycyjnie sygnał Lata – Polka Dziadek, bezsprzecznie najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny sygnał radiowy w Polsce.

Audycję poprowadzą Roman Czejarek oraz Małgorzata Raducha. W studiu plenerowym będą się Państwo spotykać z Bogdanem Sawickim oraz na zmianę – z Karoliną Rożej i Sławą Bieńczycką. Koncerty na trasie Lata z Radiem tym razem poprowadzą: Marcin Kusy oraz duet: Monika Tarka i Robert Kilen. Pierwszy koncert już 25 czerwca w Legionowie!

Poszczególne koncerty będziemy dla Państwa transmitować w Internecie. Zatem bez względu na to gdzie Państwo się znajdą w wakacje, można nas słuchać, ale i oglądać. Wystarczy dostęp do Internetu i nasze adresy: latozradiem.pl lub jedynka.polskieradio.pl.

Maskotką tegorocznej trasy będzie Słoneczko, które już od wielu lat towarzyszy naszej audycji i trasie koncertowej. W tym roku postanowiliśmy by znów zagościło w Państwa domach. Jak je zdobyć? Zapraszamy do słuchania Lata z Radiem, ale także do odwiedzania studia plenerowego na trasie oraz obowiązkowo magicznego sklepiku z gadżetami Pana Zdzisia. Asortyment jak zwykle bardzo kolorowy i przeogromny: maskotki, kubki, czapeczki, koszulki, płyty, książki „Kochane Lato z Radiem" i inne, cenne radiowe pamiątki.

Po 45 latach wspominamy, że pierwsza audycja Lata z Radiem trwała ledwie 15 minut. Dziś na antenie Jedynki, Lato z Radiem zajmuje niemal naczelne miejsce, zwłaszcza w weekendy. Zapraszamy do odbiorników od poniedziałku do soboty od 9.00 do 12.00. Ponadto, w soboty i w niedziele proponujemy kolejne, tym razem popołudniowe i wieczorne spotkania w audycji Lato z Radiem Extra od 16.00 – 23.00 oraz Lato z Radiem Pod Gwiazdami – po zakończeniu koncertów.

To tutaj usłyszycie Państwo najwięcej ciekawostek dotyczących poszczególnych miejsc na trasie, ale także rozmowy z artystami czy włodarzami miast. Oczywiście nie zabraknie wspaniałych wakacyjnych przebojów, piosenek na życzenie i Państwa radiowych zapisków z wakacyjnych podróży.

W tym roku oddajemy w Wasze ręce niezwykłe, dwupłytowe wydawnictwo, zawierające ponad trzydzieści wspaniałych piosenek. Tych starszych, uznanych, ale także premierowych, które poszukają dopiero swego miejsca na antenie i w Państwa sercach. Wierzymy, że muzyka zawarta na dwóch srebrnych dyskach sprawi Państwu mnóstwo radości i będzie idealnym kompanem podczas letnich podróży. Do zobaczenia i usłyszenia w Lecie z Radiem!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: