ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Nie żyje aktor grający kultowego R2-D2 z "Gwiezdnych wojen". Kenny Baker miał 81 lat

Nie żyje aktor grający kultowego R2-D2 z "Gwiezdnych wojen". Kenny Baker miał 81 lat

14.08.2016, godz. 10:09
Kenny Baker, R2-D2
foto: EAST NEWS

Nie żyje aktor, którego może nie wszyscy kojarzą z imienia i nazwiska, ale na pewno znają jego najsłynniejszą rolę. To własnie Kenny Baker ze względu na swój niski wzrost został wybrany do roli droida R2-D2 w filmach "Gwiezdne Wojny". Zmarł 13 sierpnia w wieku 81 lat.

Kenny Baker urodził się w 1934 roku. Cierpiał na karłowatość. Postanowił wykorzystać swoją niepełnosprawność i w 1960 roku rozpoczął karierę aktorską. W 1977 roku został wybrany jako odtwórca droida naprawczego R2-D2 do pierwszej części sago "Gwiezdne Wojny". Był idealnym kandydatem ze względu na swój wzrost (112 cm).

 

Oprócz ról w kolejnych częściach filmów George'a Lucasa, wystąpił też w innych produkcjach, między innymi w "Człowieku Słoniu" Davida Lyncha, czy we "Flashu Gordonie". Jego ostatnim występem była rola R2-D2 w "Zemście Sithów", 3. części "Gwiezdnych Wojen". Droid z filmu jest tak popularny, że stworzono o nim nawet fikcyjny film dokumentalny, w którym wystąpił szereg gwiazd!

Siostrzenica aktora, Abigeil Shield wyznała, że jej wuj od lat cierpiał z powodu problemów zdrowotnych. - Miał problemy z płucami i często poruszał się na wózku. Przez długi czas było z nim bardzo źle. Zaproszono go na premierę najnowszej części "Gwiezdnych wojen do Los Angeles, ale odmówił, bo nie czuł się na siłach - wyznała Shield w rozmowie z "The Guardian". Odszedł w wieku 81 lat. Dokładna przyczyna śmierci aktora nie jest jeszcze znana.

Zobacz: Łotr 1. Gwiezdne Wojny. Zobacz zwiastun filmu!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: