ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Nie żyje Alicja Wyszyńska. Gwiazda kina z PRL miała 79 lat

Nie żyje Alicja Wyszyńska. Gwiazda kina z PRL miała 79 lat

04.11.2016, godz. 12:30
Alicja Wyszyńska
foto:

Alicja Wyszyńska, aktorka, która był popularna w czasach PRL odeszła w wieku 79 lat. Wyszyńska była popularna w latach 60-tych i uznawano ją za jedną z piękniejszych aktorek tamtego okresu. Zmarła kilka dni temu.

Do mediów wpłynęła informacja, że od kilku dni nie żyje Alicja Wyszyńska. Urodziła się w 1936 roku. W 1958 roku  ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Jej debiut miał miejsce rok później w dzień jej urodzin, czyli 2 grudnia. Szczyt jej kariery przypadł na lata 60-te, ale grała w filmach jeszcze w latach 70-tych.

Uznawano ją za jedną z piękniejszych polskich aktorek. Zagrała tylko w kilku filmach, ponieważ po 1977 roku porzuciła kino dla teatru. Wystąpiła w filmach "Warszawska syrena", "Spotkanie", "Zakochani są między nami", "Gdzie jest trzeci król", "Człowiek z M-3" oraz "Prawo Archimedesa". Użyczyła również głosu do wielu filmów animowanych dla dzieci. Mogliśmy jej posłuchać we "Flintsone'ach", "Prywatnym detektywie", "Pinokiu", "Joe w królestwie pszczół" oraz "Pszczółce Mai."

O śmierci aktorki poformowała rodzina. Nie podano jednak przyczyny zgonu. Składamy wyrazy współczucia.

Zobacz: Nie żyje Grzegorz Lewkowicz. Kim był?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: