ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Nie żyje gwiazda filmów z Chaplinem i Sinatrą. Kim była Gloria DeHaven?

Nie żyje gwiazda filmów z Chaplinem i Sinatrą. Kim była Gloria DeHaven?

02.08.2016, godz. 08:33
Gloria DeHaven
foto:

Odeszła jedna z ostatnich żyjących aktorek, które pamiętały czasy złotego okresu kina amerykańskiego. Gloria DeHaven grała przez ponad 60 lat. Zaczynała jako dziewczynka u boku Charliego Chaplina. To właśnie ona namiętnie całowała się z Frankiem Sinatrą. Był to pierwszy pocałunek w historii kina. Zamrła w wieku 91 lat.

Gloria DeHaven urodziła się w 1925 roku. Była córką wodewilowych aktorów. Nic dziwnego, że jako 11-letnia dziewczynka wystąpiła u boku samego Charliego Chaplina. Jej debiut aktorski możemy podziwiać w filmie "Dzisiejsze czasy".

Szybko została wyłapana przez wytwórnię MGM, z którą podpisała umowę i rozpoczęła karierę na srebrnym ekranie. Niestety mimo wielu filmów,w których grała, nie udało jej się zostać gwiazdą światowej sławy. Wystąpiła między innymi w takich produkcjach jak "Susan i Bóg", "Dwulicowa kobieta", "Dwie dziewczyny i żeglarz", "Letnie wakacje", "Summer Stock", "Trzy krótkie słowa", "Won Ton Ton - pies, który ocalił Hollywood". Jej ostatnim filmem była "Morska przygoda" z 1997 roku.

W filmie "Step Lively" z 1944 roku wystąpiła razem z Frankiem Sinatrą. To właśnie tam po raz pierwszy widzowie mogli zobaczyć namiętny pocałunek na ekranie.

Gloria DeHaven miała 4 mężów. Z trzech małżeństw miała 3 dzieci. Ze względu na obowiązki aktorskie, ograniczyła występy aktorskie. Zmarła 30 lipca 2016 roku w Las Vegas. Odeszła na zawał serca, który był skutkiem przebytego niedawno udaru mózgu. Miała 91 lat.

Zobacz: Nie żyje reżyser "Pretty Woman". Garry Marshall miał 81 lat

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: