ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Nie żyje Wiktor Kubiak. Kim był i co osiągnął?

Nie żyje Wiktor Kubiak. Kim był i co osiągnął?

30.10.2013, godz. 11:20
Wiktor Kubiak
Wiktor Kubiak z Januszem Józefowiczem na 20-leciu musicalu "Metro" foto: AKPA

25 października w Londynie zmarł Wiktor Kubik. Producent muzyczny i były menedżer Edyty Górniak miał 68 lat.

"Ogromna część mnie, mojego życia. Moja historia. Nasza wspólna historia.. ! Gdyby nie Wiktor, nie byłoby METRA, Litanii, Broadway'u, Eurowizji, pierwszej, drugiej płyty światowej. Byłabym innym człowiekiem. Być może nawet nie znalibyśmy się. Jestem zrozpaczona.." - kończy swój wpis Edyta

Czytaj więcej na http://muzyka.interia.pl/pop/news/wiktor-kubiak-producent-metra-nie-zyje,1960692,50?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Wiktor Kubiak był biznesmenem i menedżerem muzycznym. Zasłynął jako producent legendarnego już musicalu "Metro". Przedstawienie na początku lat 90. biło rekordy popularności. To wówczas trafił on na listę 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". W 1995 roku Kubiak założył własną wytwórnię płytową ORCA Ltd w Londynie.

Wtedy też nawiązał współpracę z Edytą Górniak. To Kubiak zdecydował, że zaśpiewa ona na Eurowizji piosenkę "To nie ja byłam Ewą". Później zajmował się promocją jej kariery zagranicą. Górniak przez jakiś czas mieszkała nawet u niego w Londynie. Gwiazda rozstała się z memedżerem w 1998 roku.

Zobacz też: Kondrat i Turnau udają, że się nie kochają

Kubiak zaopiekował się wówczas Anitą Lipnicką, która po odejściu z Varius Manx wyjechała do Londynu. Z wokalistką pracował przez 5 lat. W 2009 roku został menedżerem Natasy Urbańskiej.

Informacje o śmierci swojego byłego menedżera i przyjaciela podała na Facebooku Edyta Górniak. - Ogromna część mnie, mojego życia. Moja historia. Nasza wspólna historia.. ! Gdyby nie Wiktor, nie byłoby METRA, Litanii, Broadway'u, Eurowizji, pierwszej, drugiej płyty światowej. Byłabym innym człowiekiem. Być może nawet nie znalibyśmy się. Jestem zrozpaczona... - napisała gwiazda.

Czytaj więcej: Górniak rozpacza po stracie menadżera

Również na stronie Teatru Buffo pojawiły się kondolencje po śmierci Kubika z informacją, że zmarł po ciężkeij chorobie. Po krótkim czasie wpis został jednak usunięty.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: