ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Nowa Modlitwa Polaka z Dnia świra. To będzie hit!

Nowa Modlitwa Polaka z Dnia świra. To będzie hit!

12.07.2017, godz. 12:38
Dzień świra
foto: © AKPA

15 lat po premierze kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako "DZIEŃ ŚWIRA opera|musical". W sieci pojawiła się nowa wersja modlitwy Polaka z kultowej produkcji Koterskiego.

Spektakl "DZIEŃ ŚWIRA opera|musical" zadebiutował na deskach teatru Kamienica 7 lipca. Kilka dni temu na oficjalnym profilu facebookowym przedstawienia pojawił się teledysk promujący nowy "Dzień świra". Aktorzy przebojowo wykonali kultową modlitwę Polaka. Twórcy hitu dokonali lekkiej korekty tekstu i dodali kilka dodatkowych zdań.

Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że "Dzień świra" to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. W obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz.

"DZIEŃ ŚWIRA opera|musical" zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: dzienswira.pl

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: