ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Olgierd Łukaszewicz bohaterem! Aktor wsadził oszusta do więzienia

Olgierd Łukaszewicz bohaterem! Aktor wsadził oszusta do więzienia

26.07.2016, godz. 05:00
Łukaszewicz wsadził oszusta do więzienia
foto:

Olgierd Łukaszewicz (70 l.) to nie tylko świetny aktor, to także skuteczny społecznik. Postanowił wyciągnąć z tarapatów Tomasza Jaśkiewicza (43 l.), rolnika z Gębic, który padł ofiarą właściciela lombardu ze Szczecina, Wiesława B. Aktor wypowiedział wojnę lichwiarzowi, który zabrał rolnikowi cały majątek. Teraz dzięki prezesowi ZASP mężczyzna trafił za kraty.

Kiedy rok temu Łukaszewicz dowiedział się o tragicznej historii Jaśkiewicza, od razu ruszył na ratunek. Mężczyzna pożyczył od właściciela lombardu 2 tys. złotych, a potem Wiesław B. zażądał od niego pół miliona złotych zwrotu. Szybko okazało się, że lichwiarz podstępem zrujnował życie wielu ludzi, którzy dzięki głośnej akcji Łukaszewicza zaczęli się zgłaszać. Aktor znalazł prawnika, a także napisał do prezydenta Andrzeja Dudy (44 l.). To wszystko zaowocowało sukcesami.

Dziś właściciel lombardu czeka na proces w areszcie. - Była to sprawa beznadziejna. Tak się wydawało. Okazało się tymczasem, że w ten sam sposób zostało pokrzywdzonych przez lombardzistę ze Szczecina wiele innych osób. Okazuje się, że ciągle zgłaszają się nowi pokrzywdzeni. To są dramatyczne sytuacje. Prokuratura w Szczecinie nie chciała się zająć sprawą. Pomogła krucjata Olgierda, który zwrócił się o pomoc do prezydenta Dudy - mówi "Super Expressowi" mecenas Artur Nowak.

- Mam nadzieję, że pan Tomasz odzyska cały swój majątek, a lombardzista przyzna się do wszystkiego w trakcie procesu sądowego. Gdyby nie prezydent Duda, nic by się nie udało - mówi nam pan Olgierd.

Czytaj: Anna Dymna WYZNAJE: Ludzie życzą mi raka

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: