ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Omenaa Mensah o Polakach: "Tolerujemy ludzi o innej narodowości pod warunkiem, że nie będą żyć w Polsce"

Omenaa Mensah o Polakach: "Tolerujemy ludzi o innej narodowości pod warunkiem, że nie będą żyć w Polsce"

25.07.2016, godz. 09:30
Omenaa Mensah
foto: © AKPA

Ostatnie nasilające się rasistowskie ataki w Polsce powodują, że co raz więcej osób niepokoi się o przyszłość naszego kraju. Omenaa Mensah postanowiła zabrać głos w sprawie ksenofobicznych zachowań. Jak ocenia Polaków pod tym względem?

Ostatnio w Polsce nie ma tygodnia, żeby nie pojawiły się informacje o pobiciu lub zaatakowaniu osoby o innym kolorze skóry. Wielu przypisuje to tzw. kryzysowi antyimigracyjnemu, ale prawda jest taka, że skrywany głęboko rasizm, nacjonalizm i liczne fobie odżywają na nowo, nie tylko w naszym kraju. O tym zjawisku na łamach "Flesza", postanowiła napisać Omenaa Mensah.

- Mówiąc "tolerancja" myślimy o szacunku do osób o innym kolorze skóry, innym wyznaniu, czy innej orientacji seksualnej, ale jednocześnie złośliwie uśmiechamy się, gdy w metrze widzimy kogoś "dziwnie" uczesanego czy "odważniej" ubranego. A właśnie od zaakceptowania małych rzeczy zaczyna się prawdziwa tolerancja - twierdzi Omenaa Mensah.

Zobacz: Hanna Lis nie chodzi na mecze z powodu RASIZMU na stadionach!

Jako córka Polki i Ghańczyka wie o czym mówi. Kiedy jej mama zakochała się w czarnoskórym studencie medycyny, nie raz leciały w jej kierunku obraźliwe słowa. Sama Omenaa od dziecka odczuwała odmienność przez złośliwych rówieśników. - Sytuacja z uchodźcami pokazała, że Polska to kraj totalnie zamknięty. Zapomnieliśmy, jak w czasach zagrożenia życia i wolności emigrowaliśmy do innych krajów i serdecznie byliśmy przyjmowani - słusznie zauważa Mensah.

Odniosła się też do ostatnich wydarzeń w Nicei. - Całe narody i społeczeństwa oceniamy miarą ograniczonych światopoglądowo fanatyków, których wrogość i agresja rodzą się właśnie z nietolerancji do naszej religii, czy stylu życia - pisze gwiazda TVN. - Dziś tolerujemy ludzi o innej narodowości pod warunkiem, że nie będą żyć w Polsce - smutno podsumowuje Mensah.

Zobacz: Bilguun został POBITY za to, że jest Mongołem!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: