ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy One pokonały raka piersi!

One pokonały raka piersi!

14.10.2008, godz. 19:15
Sheryl Crow
foto: Brak agencji
Aktorki, piosenkarki, modelki - znane kobiety, którym wczesna diagnoza pozwoliła na pokonanie jednego z najczęściej występujących nowotworów - raka piersi. Jak sobie poradziły z chorobą? Przeczytaj.

Straszne choroby nie omijają znanych osób. Przez to, że decydują się one ujawnić publicznie swoje problemy zdrowotne i często walczą z nowotworami na łamach prasy, zwykłe kobiety wiedzą więcej o profilaktyce i leczeniu raka.

Przedstawiamy zagraniczne i polskie gwiazdy, które nie poddały się i pokonały raka piersi. Teraz same pomagają innym kobietom, włączając się w programy edukacyjne dla kobiet zagrożonych nowotworem lub już chorujących.

1. Sheryl Crow (46 l.): "Cieszę się, że mój nowowtór został wykryty wcześnie. Przeszłam usunięcie guzków i 7-tygodniowe naświetlania. Kobiety powinny badać się regularnie" - mówiła piosenkarka.

2. Kylie Minogue (40 l.) Pierwsza diagnoza lekarska nie potwierdziła u niej choroby. Australijska piosenkarka poszła jednak na dodatkowe badania i dobrze zrobiła. Po kilku miesiącach walki pokonała raka.

3. Cynthia Nixon (42 l.) Gwiazda serialu "Seks w wielkim mieście" zdecydowała nie mówić mediom o chorobie. Jej matka także przeszła raka piersi. "Wiedziałam, że jestem bardziej zagrożona chorobą, dlatego regularnie się badałam" - mówiła aktorka.

4. Christina Applegate (36 l.) U aktorki nowotwór był bardzo złośliwy. Gwiazda przeszła podwójną mastektomię mimo, że raka zdiagnozowano tylko w jednej piersi. "Zaraz po diagnozie nie płakałam. Dopiero przed samą operacją" - wyznała niedawno aktorka w programie Oprah Winfrey.

5. Anastacia (40 l.) Raka piersi u zdiagnozowano u niej w 2003 roku. Terapią dla piosenkarki okazał się szybki powrót do pracy. Pod koniec października ukaże się jej kolejna płyta.

6. Naomi Campbell (38 l.) O jej chorobie wiemy jedynie, że wykryto ją bardzo wcześnie. Dzięki temu modelka nie przerywając kariery, szybko wróciła do zdrowia.

7. Krystyna Kofta (66 l.) Artystka zmagała się z nowotworem piersi przez kilka lat. O swoich zmaganiach z chorobą napisała książkę. Teraz jest już zdrowa.

8. Irena Santor (74 l.) Jedna z najbardziej znanych polskich piosenkarek o chorobie dowiedziała się w 2000 roku. Zdiagnozowany wcześnie, nie dał już o sobie na szczęście znać. Teraz artystka włącza się w kampanie promujące profilaktykę antynowotworową.

tagi: gwiazdy rak
autor: Anna Partyka-Dąbrowska zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: