ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Paulina Młynarska: "Jak nazwiesz siebie feministką, to nikomu nie stanie na twój widok"

Paulina Młynarska: "Jak nazwiesz siebie feministką, to nikomu nie stanie na twój widok"

24.11.2016, godz. 10:53
Paulina Młynarska
foto: AKPA

Paulina Młynarska znana jest ze swoich bezkompromisowych wypowiedzi na temat sytuacji polskich kobiet. Zobacz co dziennikarka powiedziała na temat feministek i mężczyzn. Zgadzacie się z nią?

Paulina Młynarska znana jest z bezkompromisowych wypowiedzi na temat sytuacji polskich kobiet. Dziennikarka nieraz wypowiadała się, że płeć piękna w naszym kraju nie ma łatwego życia. Nie zgadza się z Magdą Gessler, która twierdzi, że Polkom żyje się tutaj jak w raju. Podziela za to zdanie Alicii Keys, która uważa, że dla każdego człowieka, który popiera równość, feminizm jest naturalnym wyborem.

- Zacznijmy od tego, że feministka to kobieta, która sprzeciwia się nierówności ze względu na płeć - wyjaśnia. A ponieważ chyba każdy z nas jest za równością i sprawiedliwością to... każda kobieta jest feministką. Wiele kobiet boi się jednak używać tego słowa, bo ono w naszym społeczeństwie zostało zaczarowane i jest rozumiane tak: jeśli jesteś feministką, to choćbyś wyglądała jak Anja Rubik i miała umysł Marii Skłodowskiej-Curie, to i tak każdy będzie widział w tobie nieatrakcyjnego kaszalota. Uważaj, bo jak nazwiesz siebie feministką, to nikomu nie stanie na twój widok i co wtedy? To taki szantaż, bo oczywiście wiadomo, że wszystkim staje na widok feministek. - czytamy wypowiedź Młynarskiej na pudelku.pl.

- Każdy facet fantazjuje o wyzwolonej kobiecie, która wie, czego chce, z którą można naprawdę dużo ciekawych rzeczy zrobić, na przykład w łóżku, a także porozmawiać o niebanalnych sprawach. I to jest dla mężczyzny pobudzające, odświeżające. Ale jednocześnie taka kobieta stanowi wyzwanie, budzi lęk, bo z nią się trzeba zmierzyć. Więc popisują się na wyścigi seksistowskimi komentarzami. Dają wyraz swojej pogardzie wobec kobiet, wyśmiewają, szydzą, obrażają. To żałosne, narcystyczne. Stańmy jedna za drugą, przestańmy jątrzyć, zazdrościć jedna drugiej. Kobiety mają zwyczaj przerzucania na inne kobiety odpowiedzialności za wszystkie złe sprawki facetów. Jak wreszcie same przestaniemy spychać winę na inne kobiety, zobaczymy, że mamy bardzo podobne doświadczenia i wszystkie jesteśmy robione w balona. - dodała.

Zobacz: Agnieszka Orzechowska o Karolinie Korwin Piotrowskiej: To żenująca i zakompleksiona baba

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: