ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Paulina Młynarska prosi o pomoc Agatę Dudę: "Zwracam się jak do siostry"

Paulina Młynarska prosi o pomoc Agatę Dudę: "Zwracam się jak do siostry"

27.09.2016, godz. 08:03
Paulina Młynarska apeluje o pomoc
Paulina Młynarska o pomoc w poparciu protestujących kobiet zwróciła się do Agaty Dudy foto: Fotomontaż AKPA

Paulina Młynarska zaapelowała do Agaty Dudy, aby zajęła stanowisko wobec "obłąkańczego projektu ustawy zakazującego całkowicie aborcję". - Zwracam się jak do matki, jak do nauczycielki i jak do siostry - powiedziała w nagraniu na Facebooku dziennikarka.

Paulina Młynarska czynnie sprzeciwia się projektowi ustawy o całkowitym zakazie aborcji, który został skierowany do dalszych prac w sejmowej komisji. Przypomnijmy, że fala protestów w Polsce przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwa już od tygodnia. Wiele gwiazd przyłączyło się m.in. do akcji "czarny protest". Powstał również pomysł ogólnopolskiego strajku kobiet. Głosy oburzenia i protestów w internecie trwają cały czas. W sprawę bardzo mocno zaangażowała się Paulina Młynarska, która umieściła na Facebooku film skierowany do pierwszej damy Agaty Dudy.

- Agato Dudo, Pierwsza Damo. Zwracam się do pani z apelem w imieniu swoim i setek tysięcy, a może nawet milionów polskich kobiet, które z zapartym tchem oczekują, że zajmie pani stanowisko wobec obłąkańczego projektu ustawy całkowicie zakazującego aborcję w Polsce. My nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna, pani się nie angażuje. A to dlatego, że wzięła pani czynny udział w kampanii prezydenckiej swojego męża. I setki tysięcy kobiet głosowały na niego właśnie dlatego, że pani je do tego przekonywała. To dla nas bardzo ważne, żeby była pani dziś z nami. Zwracam się jako do matki, jako do nauczycielki i jak do siostry - zaapelowała Młynarska.

ZOBACZ: Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska NIE CHCIELI zmieniać prawa ws. aborcji

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: