ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Paweł Deląg miesza się w politykę: "Platforma w pełni zasłużyła na porażkę"

Paweł Deląg miesza się w politykę: "Platforma w pełni zasłużyła na porażkę"

21.04.2017, godz. 12:51
Paweł Deląg
foto: © AKPA

Paweł Deląg w wywiadzie dla Vivy raz na zawsze postanowił uciąć plotki o domniemanym "mieszkaniu w Moskwie". Aktor odniósł się również do ważnych tematów politycznych. Dobrze mówi?

Od jakiegoś czasu mówi się, że Paweł Deląg mieszka w Rosji. Aktor postanowił raz na zawsze uciąć te dywagacje. "Nie. Nie mieszkam w Moskwie! Żyję w Polsce, moim punktem odniesienia jest Warszawa" - wyznał Deląg. Mimo licznych ról w Rosji aktor faktycznie nie ma zamiaru rezygnować z naszego kraju. Co więcej, jako baczny obserwator zauważa wiele niedociągnięć polskich polityków. W wywiadzie dla Vivy Deląg skrytykował przeszłe rządy Platformy Obywatelskiej.

- Platforma w pełni zasłużyła na porażkę, winna była arogancja, brak zwyczajnego instynktu samozachowawczego i lekceważenie potrzeb socjalnych milionów - stwierdził Deląg. Narzekając na władzę zwrócił uwagę na sytuację starszych ludzi. Okazuje się, że sam musi pomagać mamie, która nie mogłaby pozwolić sobie na wiele rzeczy, żyjąc wyłącznie ze swojej emerytury.

- Kiedy słyszę, że w tym świecie starsi ludzie nie zasługują na wsparcie, to aż mnie wewnętrznie skręca. A jaką oni mieli możliwość wypracowania dobrobytu, skoro w PRL-u zasuwali po 30-40 lat za 10 dolarów na miesiąc? Solidnie wykonywali zawód, a dostają po 1200 złotych emerytury, kiedy sam czynsz wynosi 300 złotych - narzeka aktor.

W ocenie sytuacji politycznej dostało się nie tylko Platformie. Choć nie powiedział tego wprost, aktor skrytykował polityków, którzy opierają swoją władzę na budowaniu podziałów.

- Wkurza mnie, że u nas jest teraz takie przeciąganie liny, udowadnianie, gdzie leży "prawda" polityczna, i dzielenie, kto jest po jakiej stronie. Ja się nie godzę na to! Dla mnie to jest straszna głupota, sytuacja niepoważna - podsumował Deląg.

ZOBACZ: Hardkorowy Koksu przed walką z Popkiem kopie kaktusy

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: