ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Pierwszy śnieg: jest już zwiastun ekranizacji kryminału Jo Nesbo

Pierwszy śnieg: jest już zwiastun ekranizacji kryminału Jo Nesbo

20.07.2017, godz. 15:46
Pierwszy śnieg Jo Nesbo
foto: materiały prasowe

W sieci zadebiutował pełen napięcia i utrzymany w mrocznej stylistyce zwiastun filmu "Pierwszy śnieg" na podstawie kryminału Jo Nesbø. W głównej roli wystąpił Michael Fassbender.

Obraz jest ekranizacją powieści Jo Nesbø wydanej w Polsce pod tytułem "Pierwszy śnieg". Pisarz jest producentem wykonawczym filmu, podobnie jak Martin Scorsese. Za kamerą stanął Tomas Alfredson ("Szpieg").

Jest listopad, w Oslo właśnie spadł pierwszy śnieg. Birte Becker po powrocie z pracy do domu chwali syna i męża za ulepienie bałwana w ogrodzie. Nie jest on jednak ich dziełem. Stają przy oknie i widzą, że bałwan jest skierowany twarzą w stronę domu. Patrzy wprost na nich. W tym samym czasie komisarz Harry Hole (Michael Fassbender) otrzymuje anonimowy list podpisany "Bałwan". Zaczyna dostrzegać wspólne cechy dawnych, niewyjaśnionych spraw. Okazuje się, że wraz z pierwszymi oznakami zimy do gazet trafia informacja o nowym morderstwie. Ofiara jest zawsze zamężną kobietą, a jednocześnie w pobliżu miejsca zbrodni pojawia się bałwan. Wszystko wskazuje na to, że po Oslo i okolicach znów krąży seryjny zabójca.

Źródło: merlin.pl

pierwszy-snieg
foto: materiały prasowe
Źródło: Marta Kawczyńska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: