ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Piotr Adamczyk płaci Weronice Rosati 5000 złotych miesięcznie na rehabilitację

Piotr Adamczyk płaci Weronice Rosati 5000 złotych miesięcznie na rehabilitację

22.08.2016, godz. 10:33
Piotr Adamczyk Weronika Rosati
foto: Fotomontaż AKPA

Piotr Adamczyk jak na dżentelmena przystało zobowiązał się płacić Weronice Rosati za rehabilitację nogi. Przypomnijmy, że aktorka doznała poważnego urazu w wypadku samochodowym, który spowodował aktor. Adamczyk od samego początku przyznawał, że była to jego wina. Stąd też po rozstaniu z Rosati podpisał ugodę, zgodnie z którą zobowiązał się wypłacać byłej partnerce 5000 złotych miesięcznie.

Weronika Rosati w czerwcu 2016 roku, czyli trzy lata po wypadku samochodowym, w którym doznała urazu nogi, złożyła wniosek o ukaranie sprawcy. Sprawcą wypadku był Piotr Adamczyk - ówczesny partner aktorki. Aktor 11 sierpnia 2016 roku usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, w którym inna osoba doznała obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządu ciała na czas powyżej 7 dni. Były partner Rosati przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Tymczasem Weronika jeszcze raz wytłumaczyła, że wniosek o ukaranie sprawcy wypadku złożyła po to, aby otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela na dalszą rehabilitację.

Piotr Adamczyk płaci Weronice Rosati 5 tys. złotych miesięcznie

W ostatnim wydaniu dwutygodnika "Show" znajdziemy informacje na temat ugody, jaką Piotr Adamczyk i Weronika Rosati podpisali tuż po rozstaniu. Jak się okazuje, aktor postąpił jak dżentelmen i postanowił wypłacać byłej partnerce 5000 złotych miesięcznie na pokrycie kosztów rehabilitacji. Sprawę ugody Adamczyk - Rosati wyjaśnił prawnik aktora - mecenas Paweł Granecki. Okazuje się, że nieprawdą są sugestie, jakoby aktor zostawił swoją byłą ukochaną bez wsparcia finansowego.

"Sugestia, iż Pan Piotr Adamczyk pozostawił Panią Weronikę Rosati bez pomocy finansowej, nie poczuwając się do obowiązku pokrycia kosztów leczenia, jest nieprawdziwa, albowiem pokrył on koszty wszystkich operacji, leczenia oraz rehabilitacji zarówno tych wykonywanych za granicą, jak i w Polsce (...) kwota ta stanowi ponad 300 000 złotych. Ponadto wciąż uiszcza kwotę 5000 złotych miesięcznie na pokrycie kosztów rehabilitacji Pani Weroniki Rosati" - brzmi fragment oświadczenia prawnika.

Jak podaje "Show" ugoda między Piotrem Adamczykiem a Weroniką Rosati została podpisana w obecności notariusza i obowiązuje do grudnia 2017 roku. Aktor zobowiązał się w niej do pokrycia ewentualnych dodatkowych kosztów operacji czy zabiegów. Wszystko wskazuje jednak na to, że zapobiegliwa aktorka postanowiła uzyskać również odszkodowanie od ubezpieczyciela. W jednym z ostatnich wywiadów Rosati podkreśliła, że wypadek i uraz nogi miał negatywny wpływ na jej karierę zawodową.

ZOBACZ: Weronika Rosati podsumowała związek z Adamczykiem. Nie nadawał się na męża i ojca?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: