ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Piotr Zelt o rządach PiS: Wiele miernot

Piotr Zelt o rządach PiS: Wiele miernot

09.08.2016, godz. 09:12
Piotr Zelt
foto: AKPA

Od momentu objęcia władzy przez PiS Piotr Zelt ostro krytykuje poczynania polityków z partii Jarosława Kaczyńskiego. Według aktora rządy te są słabe, a PiS dąży do budowy państwa "trącącego faszyzmem".

Piotr Zelt to jedna z gwiazd, która stale krytykuje rządy Prawa i Sprawiedliwości. Nie podobają mu się poczynania polityków PiS, nie jest też zadowolony z prezydentury Andrzeja Dudy. Według Zelta, w rządzie stworzonym przez Kaczyńskiego zasiadają ludzie niekompetentni, nie posiadający kwalifikacji do sprawowania tak odpowiedzialnych stanowisk w państwie. Aktor uważa, że to celowe posunięcie.

"Wiele jest miernot w tym obozie rządzącym, więc stąd takie dziwne nominacje. Obsadzanie ludzi kompletnie nieprofesjonalnych w różnych resortach tylko dlatego, że są wierni. Pan poseł Jarosław Kaczyński steruje i prezydentem i wszystkimi instytucjami w tym kraju. Specjalnie otoczył się tak miernymi osobami, tak miękkimi kręgosłupami, że ci ludzie zdają sobie sprawę, że przy nikim innym nie osiągnęliby takich zaszczytów. W związku z tym trwają przy nim" - powiedział w rozmowie z Elizą Michalik w programie "Nie ma żartów".

Zelt uważa również, że Jarosław Kaczyński usiłuje zbudować państwo narodowo-socjalistyczne, "trącące faszyzmem". "Bardzo obawiam się, że wyborów demokratycznych w naszym wyobrażeniu może w ogóle nie być. Widząc w jaki sposób postępuje ta władza, jestem prawie przekonany, że będą manipulować przy ordynacji, że wywrócą wszystko do góry nogami" - powiedział w rozmowie z Elizą Michalik w programie "Nie ma żartów".

Piotr Zelt uważa, że Polska zaczęła się cofać w rozwoju, a gospodarka działa już tylko siłą rozpędu. Boi się również o przyszłość swojego dziecka. "Nie powinno być tego lęku, bo cały świat zachodni patrzy w przód, pamięta o swojej historii, ale się rozwija. My cały czas patrzymy w tył" - stwierdził.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: