ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Kuba Wojewódzki. Piracił jak szalony, a puścili go wolno

Kuba Wojewódzki. Piracił jak szalony, a puścili go wolno

01.10.2016, godz. 02:00
KUBA WOJEWÓDZKI
KUBA WOJEWÓDZKI foto: Super Express

Co wolno Wojewódzkiemu, tego nie wolno Kowalskiemu... Celebryta Kuba Wojewódzki (53 l.) pędził pożyczonym samochodem 206 km na godzinę, a policjanci zamiast wlepić mu mandat, puścili go wolno. Kowalski dostałby 500 zł mandatu i 10 punktów karnych. On nie. Policjantom za to wlepiono naganę. Ale i na Kubę przyszedł czas - jego sprawa wkrótce trafi do sądu.

Wojewódzki lubi pojeździć sobie pożyczonymi samochodami, których ceny zwalają z nóg. Feralnego dnia pędził autostradą w okolicach Grudziądza limonkowym lamborghini. Gdy zatrzymali go funkcjonariusze, ich radar pokazał 206 km/h. Kubuś jednak mandatu nie dostał, o punktach karnych nie wspominając. Policjanci strzelili sobie z celebrytą fotkę. Wojewódzki znów wsiadł za kółko i popędził dalej.

Wczoraj minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak (47 l.), który gościł w Dragaczu, niedaleko Grudziądza, zapowiedział, że wszyscy w Polsce są równi wobec prawa.

- Zachowanie policjantów było karygodne. Nie możemy być pobłażliwi dla takich zachowań. Nie możemy być silni wobec słabych, a słabi wobec silnych. To, że ktoś jest celebrytą, nie oznacza, że może łamać prawo. Każdy jest równy wobec prawa. Za rządów PiS będziemy silni wobec silnych - powiedział minister w rozmowie z dziennikarzem "Super Expressu".

Kuba równy nie był. Kiedy policjanci jechali za nim nieoznakowanym radiowozem z kamerą, celebryta miał na liczniku 206 km/h. Za brawurową jazdę został jedynie pouczony.

Policjanci, gdy ich zdjęcie ukazało się na profilu internetowym Wojewódzkiego, dostali nagany.

Ale i Kubie się nie upiecze.

- Mamy prawo skierować sprawę do sądu i przeciwko osobie, która dopuściła się wykroczenia, sprawę skierujemy do sądu - mówi nam podinspektor Monika Chlebicz (35 l.), rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy.

ZOBACZ: Kuba Wojewódzki stanie przed sądem? Wraca sprawa zdjęcia z policjantami

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: