ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego. Relacja z uroczystości

Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego. Relacja z uroczystości

19.10.2016, godz. 16:03
POGRZEB ANDRZEJA KOPICZYŃSKIEGO
POGRZEB ANDRZEJA KOPICZYŃSKIEGO foto:

Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego, aktora, który zasłynął z roli w kultowym, polskim serialu "Czterdziestolatek" odbył się dziś. Msza żałobna rozpoczęła się o godzinie 14 w kościele pw. św. Karola Boromeusza. Kopiczyński został pochowany na warszawskich Powązkach. Śledź naszą relację na żywo z pogrzebu Andrzeja Kopiczyńskiego.

Andrzej Kopiczyński zmarł 13 października 2016 roku w szpitalu. Miał 82 lata. W 2014 roku u Kopiczyńskiego zdiagnozowano chorobę alzheimera. Zmiany w mózgu aktora były tak duże, że nie poznawał już najbliższej rodziny. Zasłynął z roli inżyniera Stefana Karwowskiego, bohatera serialu "Czterdziestolatek". Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego odbył się dziś, 19 października. O godzinie 14:00 rozpoczęła się msza w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Powązkach. Aktor spocznie w grobie znajdującym się niedaleko bramy św. Honoraty na Starych Powązkach. Niestety zabraknie tam urny z prochami jego żony Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej, z którą aktor był związany ponad 30 lat. Kobieta została pochowana na Starym Cmentarzu pw. św. Józefa w Łodzi.

Kliknij F5, aby odświeżyć

16:05 Żałobnicy złożyli kwiaty na grobie aktora. Rafał Olbrychski modlił się nad jego grobem:

15:55 Andrzej Kopiczyński został pochowany:

15:42 Trumna z ciałem Andrzeja Kopiczyńskiego wkrótce zostanie umieszczona w grobowcu:

15:40 Przemawiał też aktor Andrzej Nejman, który współpracował z Kopiczyńskim w Teatzre Kwadrat:

15:25 Również serialowa żona "Czterdziestolatka" Anna Seniuk powiedziała kilka ciepłych słów o zmarłym aktorze:

15:20 Na cmentarzu, przed grobem, w którym spocznie wielki aktor przemawiają osoby mu bliskie, przyjaciele. Najpierw pożegnał go scenarzysta Jerzy Gruza:

15:11 Msza zakończyła się i kondukt żałobny zmierza w kierunku cmentarza.

15:10 - Choroba się nie cofa, ale jakby została zatrzymana. Andrzej ma świetną opiekę. Wygląda bardzo dobrze. Jest w naprawdę dobrej formie, ale wiadomo, nie może już grać. Ma kłopoty z pamięcią, również ze słuchem. Ale się buntuje i wyrzuca wszystkie aparaty słuchowe, które mu kupuję - mówiła przed rokiem żona Andrzeja Kopiczyńskiego.

14:55 Andrzej Kopiczyński spocznie na Powązkach między swoimi koleżankami i kolegami - pochowano tam bowiem m.in. Irenę Kwiatkowską (+99 l.), Hankę Bielicką (+91 l.), Gustawa Holoubka (+85 l.) czy Marka Perepeczkę (+63 l.).

14:45 Dziennikarz Jerzy Iwaszkiewicz pojawił się w towarzystwie aktorki Krystyny Kołodziejczyk:

14:30 Andrzej Kopiczyński niestety nie spocznie obok swojej ukochanej żony Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej. Spędził z nią 30 lat. - Było to najtrwalsze, najszczęśliwsze i najdłuższe małżeństwo. Choć niełatwe. Oboje byli nieprzeciętnymi osobowościami. O silnych charakterach - mówił o ich małżeństwie w rozmowie z Super Expressem Witold Sadowy, przyjaciel Kopiczyńskiego.

14:20 Bliscy towarzyszą Andrzejowi Kopiczyńskiemu w tej ostatniej drodze. Na zdjęciu Katarzyna Kopiczyńska, córką zmarłego aktora:


14:12 "Czterdziestolatka" żegna wielu aktorów polskiego kina. Zjawił się również Andrzej Grabarczyk, Marek Siudym oraz Ewa Kasprzyk.

14:10 Na pogrzebie Andrzeja Kopiczyńskiego pojawili się: Jan Kobuszewski, Olgierd Łukaszewicz, Anna Seniuk, Zofia Czerwińska, z którymi Kopczyński grał w serialu "Czterdziestolatek". Obecny jest też także piosenkarz estradowy i kompozytor Andrzej Wacław Rosiewicz.

14:00 Msza św. rozpoczea się w kościele pw. św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach

13:50 Kilka minut temu wniesiono do kościoła trumnę z ciałem Andrzeja Kopiczyńskiego:

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: